Boko Haram sagrābis pilsētu, kurā nolaupīja 276 skolnieces

0 komentāri

Nigērijas islāmistu grupējums Boko Haram sagrābis savā kontrolē Borno štata pilsētu Čiboku, kur aprīlī nolaupīja 276 skolnieces, ziņu aģentūrai AFP atklāja vietējie avoti.

”Čiboku ir sagrābis Boko Haram. Viņi ir pārņēmuši kontroli,” paziņoja vietējais kristiešu mācītājs, kura meita ir nolaupīto skolnieču vidū.

Garīdznieks un Borno dienviddaļas senators Ali Ndume pavēstīja, ka kaujinieki uzbrukuši ceturtdien ap plkst. 16.00 (plkst. 17.00 pēc Latvijas laika), iznīcinot sakaru torņus un liekot iedzīvotājiem bēgt.

Tiek uzskatīts, ka Boko Haram gūstā joprojām atrodas 219 Čiboku nolaupītās skolnieces.

Boko Haram, kuras nosaukums tulkojams kā “Rietumu izglītība ir aizliegta”, vēlas izveidot islāma valsti Nigērijas musulmaņu apdzīvotajos ziemeļos un kopš sacelšanās 2009.gadā ir nogalinājuši jau vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Valsts armija jau vairāk nekā gadu piedalās kaujās valsts ziemeļaustrumos, lai apspiestu nemierus, bet šai operācijai ir ļoti maz panākumu, un kaujinieki pēdējo mēnešu laikā veikuši vairākus asiņainus uzbrukumus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas