Zemesstrīces skartajā Nepālā apzināti jau vairāk nekā 40 cilvēki no Latvijas

0 komentāri

Nepālā uzturas 41 cilvēks no Latvijas, vēsta Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Ivars Lasis. Ārlietu ministrijai ir informācija par 37 cilvēkiem, kuri nav cietuši zemestrīcē. Pašlaik nav informācijas par četriem Latvijas valstspiederīgajiem, ar kuriem nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, Nepālu sestdien satricinājušajā 7,9 magnitūdu zemestrīce gājuši bojā vairāk nekā jau vairāk nekā 2000 cilvēku.

Bojā gājušo skaits postošajā zemestrīcē Nepālā pārsniedz 2000. 7,8 magnitūdu zemestrīce sestdien bija jūtama visā valstī un lielā daļā Indijas un Bangladešas, ziņo ASV Ģeoloģijas dienests (USGS).

Ievērojami postījumi nodarīti Nepālas galvaspilsētai Katmandu, bet par situāciju reģionos apgrūtinātās pieņemamības dēļ saņemta daļēja informācija.

Starptautiskie palīdzības spēki un Nepālas valdība pastiprina centienus nogādāt glābējus un pirmās nepieciešamības preces uz nomaļākām vietām.

Lavīnu dēļ sestdien nebija iespējams ar helikopteriem uzsākt alpīnistu un personāla evakuāciju no Everesta bāzes nometnes, kurai sestdien pāri pārvēlās zemestrīces izraisītas lavīnas.

Pēc ārvalstu kalnā kāpēju ziņotā, lavīna bāzes nometnē uzgāzusies virsū vismaz 500 teltīm un bojā gājuši vismaz 17 cilvēki, kuru vidū ir arī ārvalstu alpīnisti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas