Bez panākumiem beigušās kārtējās sarunas par Krievijas gāzes piegādēm Ukrainai

0 komentāri

Eiropas Savienības, Krievijas un Ukrainas pārstāvji pēc vienpadsmit stundu ilgām diskusijām pagājušajā naktī bez panākumiem beiguši kārtējo sarunu raundu par gāzes piegādēm Kijevai.

Krievijas un Ukrainas sarunu vidutājs ir Eiropas Savienības enerģētikas komisārs. Tāpat centienos novērst gāzes piegāžu apturēšanu Kijevai iesaistīti Ukrainas un Krievijas enerģētikas ministri, gāzes kompānija “Gazprom” un ukraiņu “Ņeftogaz” pārstāvji.

Domstarpību dēļ par cenām, gāzes karš Maskavas un Kijevas starpā sākās pēc Krievijas atbalstītā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča atcelšanas no amata.

Vakar beidzās “Gazprom” noteiktais termiņš, līdz kuram bija jāpanāk jebkāds kompromiss.

Krievijas prasītā cena par gāzes piegādēm Ukrainā šobrīd ir augstākā Eiropā – 458 dolāri par tūkstoš kubikmetriem gāzes. Ja abām pusēm tā arī neizdosies vienoties un Krievija pārtrauks dabasgāzes piegādi Ukrainai, tas apdraudētu arī gāzes piegādi vismaz 18 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas