Bez konkrētiem rezultātiem beigušās kārtējās Grieķijas glābšanas sarunas

0 komentāri

Finansiālā situācija Grieķijā ar katru dienu turpina pasliktināties, tomēr skaidrs risinājums samilzušajai valsts parādsaistību krīzei joprojām nav rasts. Iespējams, šonedēļ tiks panākta vienošanās par jauna aizdevuma ieskaitīšanu Atēnu kontos, tomēr solīto reformu plānu Grieķija tā arī nav sagatavojusi.

Meklēt risinājumu finanšu krīzei Grieķijas premjers Alekis Ciprus ieradies Berlīnē, kur tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli ilga 5 stundas. Nekādu būtisku izrāvienu samilzušo problēmu risināšanā gan sarunas nedeva.

”Es to skaidri esmu norādījusi Briselē un gribu to pateikt arī tagad – ir svarīgi panākt, lai ekonomikas parametri ir pareizi. Tas, kādas reformas jāveic, ir jādiskutē Grieķijas valdībai. Vācija nebūs tā, kas pateiks, vai reformu programma ir pietiekama. To izvērtēs starptautiskas institūcijas un lēmumu pieņems eiro grupa,” norādīja Merkele.

Vienlaikus Grieķijas premjers norādīja, ka iepriekšējo gadu glābšanas programma nav bijusi “veiksmes stāsts” un nepieciešama jauna politiskā kombinācija, lai mazinātu ekonomiskās un sociālās problēmas.

Tāpat Grieķija neatkāpjas no prasības Vācijai kompensēt nacistu pastrādātos noziegumus Otrā pasaules kara laikā. Vācija gan šo jautājumu uzskata par jau sen nokārtotu.

Tikmēr Grieķijas finansiālais stāvoklis ik dienu turpina pasliktināties, un Atēnas gaida kārtējo palīdzības maksājumu 7 miljardu eiro apmērā. Apmaiņā pret to jau pirms mēneša Grieķija solīja likt galdā jaunu strukturālo reformu plānu. Tagad tā apņēmusies to prezentēt līdz pirmdienai.

Šobrīd ir skaidrs, ka Grieķijas vecos parādus aizdevēji norakstīt negrasās, vienlaikus jūtams, ka Grieķijas sākotnēji kategoriskā nostāja pēdējās dienās mainījusies. Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs izteicies, ka jaunu vienošanos puses varētu panākt jau šonedēļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas