Beļģi savu čurājošo puiku ietērpj latviešu tautas tērpā un iededz Rīgas dāvāto Ziemassvētku egli

0 komentāri

Beļģijas galvaspilsētā Briselē šodien viens no populārākajiem vārdiem ir Rīga.

Pirmkārt, jau tāpēc, ka Briseles slavenais simbols Čurājošais puisēns visu dienu bija ietērpts latviešu tautas tērpā, bet tam blakus Rīgas karogs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrkārt, Briseles Lielajā laukumā uzstādīta no Latvijas atvestā egle. Tā cirsta Tīreļu mežniecībā, tad ar kuģi nogādāta līdz Vācijai, bet pēc tam ar kravas auto līdz Briselei.  Kā atzīst Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, no trim iespējamajiem variantiem – kādu egli Briselē uzstādīt – izvēlēts pats tradicionālākais.

Rīgas mērs Nils Ušakovs:
Viens ir dabiska egle ir no meža, kā ir mums  – no Rīgas mežiem. Otrs variants ir, ka tiek salikta egle no daudzām maziņām. Kā konstrukcija tā, protams, izskatās simetriskāk un akurātāk, bet tas nav tā kā no meža. Un trešais variants bija mākslīgā egle. Ņemot vērā mūsu konservatīvās tradīcijas, mēs izvēlējies no Rīgas mežiem atvest īstu, dabisku un smuku egli ar visiem plusiem un mīnusiem. Izskatās, ka vietējiem iedzīvotājiem ļoti patīk.

Latvijas egle ir pirmā ārvalstniece, kas jebkad izstādīta Briseles centrā. Līdz šim galvenā egle tika cirsta Ardēnas mežos. Rīgas eglei Briselē izdevies nokļūt pateicoties Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam un leģendai, ka tieši pie mums dzimusi tradīcija to pušķot.

Šovakar, 28. novembrī, plkst. 18.00 pēc vietējā laikā egle arī oficiāli iedegta. Vienlaikus, šis bija arī simbolisks signāls Briseles lielajam ziemas festivālam, kas ir pilsētas   galvenais publiskais ziemas sezonas notikums ar Ziemassvētku tirdziņu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas