Bēgļu tīņiem kādā Somijas pilsētā aizliedz apmeklēt baseinu, jo viņi lūr sieviešu dušās

0 komentāri
Bēgļu tīņiem kādā Somijas pilsētā aizliedz apmeklēt baseinu, jo viņi lūr sieviešu dušās
lemonjenny / Flickr

Gados jauniem bēgļiem mierīgajā Somijas ziemeļu pilsētā Oulu liegts apmeklēt baseinu uz divām nedēļām. Šāds aizliegums piemērots tādēļ, ka viņi baseina apmeklējumu izmantojuši, lai koķetētu ar sievietēm, un ir pat bijuši tādi gadījumi, kad bēgļu zēni mēģinājuši iezagties sieviešu dušas zonā, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Oulu pilsētas Sporta departaments nolēmis reaģēt uz dažu indivīdu izdarībām baseinā un aizliedzis pilnīgi visiem gados jauniem patvēruma meklētājiem divas nedēļas apmeklēt baseinu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jezga sākusies divu puišu dēļ – 16 un 17 gadus vecie bēgļi ienākuši sieviešu dušās, neņemot vērā pie tām izliktās norādes, ka tās paredzētas tikai sievietēm. Oulu Sporta departamenta vadītājs šo uzvedību jau nosaucis par “briesmīgu” – tā satraukusi ne vien vietējās peldētgribētājas, bet arī baseina apkalpojošo personālu.

“Kad Somijā ej uz baseinu, tu nāc peldēt, nevis darīt ko citu,” tā akcentē Oulu Sporta departamenta vadītājs. Peldbaseina darbinieki novērojuši arī tādu parādību, ka bēgļi uz baseinu nāk grupās, un tad vēro peldētājus, kas, kā Somijā un citviet Eiropā, ierasts, aktīvi peld no vienas baseina puses uz otru.

Jau iepriekš citādi mierīgajos Somijas ziemeļos bēgļu uzvedība radījusi neizpratni vietējos. Lai iemācītu patvēruma meklētājiem Skandināvijas valsts uzvedības tradīcijas un normas, vietējais jauniešu centrs sācis filmēt pamācošus videomateriālus, kuros, piemēram, uzskatāmi parādīts, kā jārīkojas dažādās situācijās. Piemēram, stāvot rindā, ir jāgaida sava kārta, nevis jālien rindas priekšgalā. Tāpat izskaidrots, ka, ejot pa ielu, pretimnācējiem somi ir pieraduši pieklājīgi dot ceļu, vēsta YLE.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas