Bēgļu krīze: Itāliju satrauc sieviešu iesaistīšana prostitūcijā

0 komentāri
Bēgļu krīze: Itāliju satrauc sieviešu iesaistīšana prostitūcijā
Foto: AFP / LETA

Migrantu pieplūdums Eiropā turpina pildīt organizētās noziedzības kasi. ANO Bēgļu aģentūra norāda, ka par hronisku problēmu kļuvusi migrantu iesaistīšana prostitūcijā un tā turpina vērsties plašumā.

Pieticīgi ģērbtas tumšādainas sievietes Sicīlijas autoceļu malās šajās dienās nav retums. Itālijas policija nepārtraukti veic reidus, nolūkā vākt informāciju, no kurienes ir šīs sievietes un kā viņas nonākušas līdz prostitūcijai. ANO Bēgļu aģentūra neslēpj, ka neaizsargātu jaunu sieviešu piespiešana nodarboties ar prostitūciju ir hroniska problēma migrantu vidū. Turklāt tās saknes meklējamas jau šo sieviešu dzimtenē.

“Eksistē starptautiski cilvēku kontrabandas tīkli, kas ekspluatē šīs sievietes. Mēs zinām, ka tā ir hroniska problēma, ko ir ļoti grūti apkarot, taču tas ir liels izaicinājums – aizsargāt šīs sievietes. Viņas jau no paša sākuma ir tikušas apdraudētas, jau savā valstī. Bieži vien tās ir ļoti jaunas, nepilngadīgas meitenes,” teic ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Karlota Sami.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieaugot migrantu un bēgļu pieplūdumam, policija konstatējusi, ka migrantu laivās ir arvien vairāk sieviešu no Nigērijas, kas ceļā devušās vienas pašas. Izmeklētājiem nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai atrastu saikni starp minēto parādību un prostitūtu skaita pieaugumu ielās.

Viena no sievietēm atzinusies, ka piespiesta ceļot uz Lībiju pēc tam, kad Nigērijā hipnotizēta ar melnās maģijas rituālu palīdzību. Viņai likts atcerēties vienīgi tālruņa numuru, kas jāuzgriež, ierodoties Itālijā. Izmeklētāji, noklausoties telefona sarunas, noskaidrojuši, ka sievietes Itālijā nogādā organizēts grupējums, kas darbojas Nigērijā un Lībijā.

“Mēs secinājām, ka sievietes, pārsvarā no Nigērijas, ir nopirktas vēl pirms viņu ierašanās. Un šeit es vārdu “nopirktas” nelieku pēdiņās. Viņas jau ir nopirktas viņu dzimtenē, un to dara cilvēki, kurus mēs varam identificēt, bet nevaram arestēt, jo viņi vēl aizvien ir Nigērijā. Tie ir cilvēki, kas kalpo kā kontaktpersonas visiem tiem, kas organizē prostitūcijas tīklus Itālijā un citās Eiropas valstīs,” norāda policijas pārstāvis Antonio Čiavola.

Sievietes, no kurām daļa ir nepilngadīgas, nepārtraukti tiek pakļautas atgādinājumiem par bieži vien neeksistējošu parādu kontrabandistiem, kas viņām ir jāatmaksā. Viņas tiek iebiedētas tiktāl, ka nemēģina pretoties vai meklēt palīdzību, baidoties par savu vai savu tuvinieku dzīvību. Un skumjākais, kā norāda eksperti, ir fakts, ka Eiropas Savienība šobrīd nespēj atrisināt, kā ierobežot migrantu plūsmu kopumā, tāpēc specifisku problēmu, piemēram – migrantu prostitūcijas risināšana – šobrīd nav politiķu prioritāte.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas