Bēgļu krīze draud pāraugt arī Eiropas politiskajā krīzē

0 komentāri

Lielais migrantu skaits, kas ir radījis bēgļu krīzi, draud pāraugt arī Eiropas politiskajā krīzē. Lielākā daļa vāciešu jau sākuši paust neapmierinātību ar līdzšinējo bēgļu politiku. Lai novērstu sabiedrības pretestību, Vācijā no šodienas ieviesti stingrāki patvēruma piešķiršanas noteikumi.

Vācija ir kļuvusi par galveno galamērķi migrantiem, kuri bēg no kara un nabadzības – lielā mērā pateicoties Vācijas tā dēvētajai atvērtības politikai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākotnēji gan vietējie, gan politiķi bēgļus sagaidīja ar atvērtām rokām, taču, tuvojoties ziemai un bēgļu skaitam arvien pieaugot, pat tie, kuri iepriekš atbalstīja kancleres Angelas Merkeles politiku – ir sākuši uztraukties, vai Vācija ar pieaugošo krīzi tiks galā.

Merkeles politika ir izpelnījusies nosodījumu, un viņas reitings ir sarucis, tādēļ, lai novērstu arī draudošo politisko krīzi, no šodienas Vācijā stājas spēkā stingrāki patvēruma piešķiršanas noteikumi.

Naudas pabalsti bēgļiem tiks aizstāti ar praktisku palīdzību. Tāpat patvērumu vairs nevarēs saņemt to valstu iedzīvotāji, kuriem pašu mājās nav karš vai nedraud bads. Sīrieši, kuri ir bēgļu vairākums, – joprojām tiks uzņemti.

Tika gaidīts, ka Vācijas parlamenta ļoti straujā tempā pieņemtais likums spēkā stāsies 1. novembrī. Tomēr vakar tas tika publicēts valsts oficiālajā vēstnesī, kas nozīmē, ka likums stājas spēkā jau šodien.

Par sekošanu Vācijas piemēram ir paziņojusi arī Zviedrija, kas ir otrais galvenais bēgļu galamērķis. Zviedrijas koalīcijas un opozīcijas partijām pēdējā laikā bijušas vairākas ārkārtas sarunas par bēgļu krīzi.

Zviedri apsver iespēju uz laiku ieviest robežkontroli, kā arī ieviest stingrāku ģimeņu apvienošanās kontroli.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas