Bēgļi atklājuši, ka uz Eiropu daudz lētāk ir nokļūt caur Krieviju

0 komentāri

Bēgļu krīzi, kas skārusi Eiropu, aizvien vairāk izjūt arī Krievija. Pie robežas ar Somiju nonākuši simtiem patvēruma meklētāju, kuru mērķis ir nokļūt Somijā un Norvēģijā. Turklāt liela daļa no tiem, kas robežu šķērsojuši, bet ziemeļu valstīs nav saņēmuši bēgļu statusu, tiek sūtīti atpakaļ uz Krieviju. Bēgļi šādu rīcību dēvē par necilvēcīgu, jo uzskata, ka Krievijā ies bojā.

Par to, ka ceļā no Sīrijas uz Eiropu pastāv alternatīvs un pat lētāks ceļš caur Krieviju, laikraksts The Wall Street Journal vēstīja vēl pērnā gada septembrī, kur publicēja interviju ar kādu 31 gadu vecu sīrieti, kurš pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Eiropā iekļūt caur Turciju, to veiksmīgi izdarīja, šķērsojot Krievijas un Norvēģijas robežu. Pēdējā laikā šādu patvēruma meklētāju kļūst aizvien vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs atlidojām uz Murmansku ar lidmašīnu. Policija mūs aizveda uz iecirkni, kur izskaidrojām, ka esam no Sīrijas, kur negribam mirt, tāpēc dodamies uz Norvēģiju. Tāds ir mūsu stāsts,” saka patvēruma meklētājs Nihads.

Foto: bēgļi ar velosipēdiem ierodas Norvēģijā

Kāda cita bēgļa brālis ar dažiem draugiem jau paveica to pašu ceļu – no Sīrijas caur Krieviju. “Tas ir ļoti viegli. Tagad Krievijā mēs paliksim aptuveni 2 nedēļas, kamēr mums nav iespējas doties uz Somijas robežu,” viņš saka. Bēgļu jautājums bija galvenais sarunu temats piektdien notikušajā Krievijas un Somijas premjeru tikšanās laikā.

“Šāda apmēra imigrācija rada draudus ne tikai Somijai, bet arī Krievijai. Tāpēc runas, ka tā ir mūsu pašu organizēta iekšpolitikas sastāvdaļa, tās ir muļķības. Runājot par migrantiem, kas Somijā ieradušies no Krievijas tie ir aptuveni tūkstotis, savukārt 30 000 jūsu zemē ir iebraukuši no Zviedrijas. Problēmas cēlonis, protams ir tuvajos austrumos kā arī Eiropas Savienības īstenotajās procedūrās,” norāda Dmitrijs Medvedevs.

Liela daļa no migrantiem, kas caur Krieviju nonākuši Ziemeļvalstīs bēgļa statusu nesaņem un tiek deportēti atpakaļ. Norvēģija vien plāno izraidīt vairāk nekā 5000 šādā veidā ieradušos bēgļu. Protestējot pret šādu rīcību pagājušonedēļ Norvēģijā notika protesta akcija, jo tiek uzskatīts, ka Krievija šos cilvēkus sūtīs atpakaļ uz Sīriju, kur tiem draud nāve.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas