Bažas par Zikas vīrusu vēršas plašumā; vakcīnas izstrāde varētu prasīt 10 gadus

0 komentāri

Satraukums par straujo Zikas vīrusa izplatību vēršas plašumā. Amerikāņu zinātnieki paziņojuši, ka pretvīrusa vakcīnas izstrāde varētu aizņemt pat 10 gadus.

Līdz šim vīruss strauji izplatījies Brazīlijā un Latīņamerikā, taču tiek ziņots par vairākiem inficēšanās gadījumiem arī Eiropā. Šobrīd nav izstrādātas zāles vai vakcīnas, kas varētu pasargāt no inficēšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Teksasas Universitātes zinātnieki uzsākuši intensīvu darbu, testējot no Brazīlijas atvestos vīrusa paraugus, un prognozē, ka vakcīna varētu tikt izgatavota pēc diviem gadiem, taču tās apstiprināšana varētu prasīt pat desmit gadus.

Foto

Moskītu pārnēsātais Zikas vīruss visbīstamāk ietekmē grūtnieces. Inficējoties var tikt nodarīti nopietni smadzeņu bojājumi embrijam, kas vēlāk ietekmē bērna vispārējo un intelektuālo attīstību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas