“Bank of America” panāk 17 miljardu eiro vērtu izlīgumu

0 komentāri

ASV otrā lielākā komercbanka “Bank of America” ceturtdien, 21.augustā panākusi gandrīz turpat 17 miljardu ASV dolāru vērtu izlīgumu, lai tiktu izbeigta izmeklēšana riskantu hipotekāro vērtspapīru pārdošanā

“Bank of America” piekritusi samaksāt teju 10 miljardus un nodrošināt vairāk nekā septiņu miljardu ASV dolāru atvieglojumus klientiem, kuriem vērtspapīru iegādes rezultātā radušies zaudējumi.

Vienošanās attiecas uz simtiem miljardu dolāru vērtām mājokļu hipotēkām, kurām bija piesaistīti vērtspapīri, kurus banka pārdeva investoriem kā augstvērtīgus ieguldījumiem.

Tomēr šī vienošanās neatrisina iespējamās krimināllietas, sevišķi attiecībā pret bankas meitas kompāniju “Countrywide Financial”.

Uz rezidentu hipotēkām balstītie vērtspapīri  zaudēja vērtību, kad 2006. – 2007. gadā pārplīsa mājokļu tirgus burbulis, radot investoriem lielus zaudējumus.

Šie zaudējumi izraisīja finanšu krīzi un valsts lielāko ekonomisko lejupslīdi kopš 20.gadsimta trīsdesmitajiem gadiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas