Baltkrievijā panika par Krievijas rubļa krīzi

0 komentāri
Baltkrievijā panika par Krievijas rubļa krīzi
Foto: LETA

Krievijas rubļa krīze radījusi paniku arī Baltkrievijā. Bažās, ka varētu devalvēties arī Baltkrievijas rublis, iedzīvotāji masveidā sākuši mainīt ārvalstu valūtu.

Vairāki valūtas maiņas punkti vēl vakar apturēja darbu, bet citviet Baltkrievijā daļai cilvēku nācies gaidīt rindās vairākas stundas, lai bankās izņemtu naudu. Lai mazinātu paniku Baltkrievijas Centrālā banka uz laiku noteikusi 30% nodokli ārvalstu valūtas pirkšanas darījumiem, un ir noteikusi, ka visiem eksportētajiem ir jākonvertē puse no to ienākumiem vietējā valūtā.

Baltkrievijas nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks Tarass Nadoļnijs: 
Šie mūsu pieņemtie mēri ļaus stabilizēt spriedzi, kas ir radusies ļoti īsā laikā. Tas ļaus nodrošināt līdzsvaru starp valūtas pieprasījumu un piedāvājumu; ļaus mums ietaupīt zeltu un ārvalstu valūtas rezerves un neļaus plaukt spekulācijām, kas lēmām sākušas pieņemties spēkā.

Baltkrievijas rublis nav oficiāli piesaistīts Krievijas rublim, taču Baltkrievijas ekonomika ir ļoti atkarīga no sava kaimiņa. 42 procenti Baltkrievijas eksportēto preču nonāk tieši Krievijā, tādēļ Krievijas rubļa kritums radījis lielus zaudējumus arī Aleksandra Lukašenko režīmam.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas