Baltkrievijā panika par Krievijas rubļa krīzi

0 komentāri

Krievijas rubļa krīze radījusi paniku arī Baltkrievijā. Bažās, ka varētu devalvēties arī Baltkrievijas rublis, iedzīvotāji masveidā sākuši mainīt ārvalstu valūtu.

Vairāki valūtas maiņas punkti vēl vakar apturēja darbu, bet citviet Baltkrievijā daļai cilvēku nācies gaidīt rindās vairākas stundas, lai bankās izņemtu naudu. Lai mazinātu paniku Baltkrievijas Centrālā banka uz laiku noteikusi 30% nodokli ārvalstu valūtas pirkšanas darījumiem, un ir noteikusi, ka visiem eksportētajiem ir jākonvertē puse no to ienākumiem vietējā valūtā.

Baltkrievijas nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks Tarass Nadoļnijs: 
Šie mūsu pieņemtie mēri ļaus stabilizēt spriedzi, kas ir radusies ļoti īsā laikā. Tas ļaus nodrošināt līdzsvaru starp valūtas pieprasījumu un piedāvājumu; ļaus mums ietaupīt zeltu un ārvalstu valūtas rezerves un neļaus plaukt spekulācijām, kas lēmām sākušas pieņemties spēkā.

Baltkrievijas rublis nav oficiāli piesaistīts Krievijas rublim, taču Baltkrievijas ekonomika ir ļoti atkarīga no sava kaimiņa. 42 procenti Baltkrievijas eksportēto preču nonāk tieši Krievijā, tādēļ Krievijas rubļa kritums radījis lielus zaudējumus arī Aleksandra Lukašenko režīmam.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas