Baltijas un Centrāleiropas valstu prezidenti Varšavā runās par drošību

0 komentāri

Šodien Varšavā ar Baltijas, Polijas un citu Centrāleiropas valstu prezidenti, tostarp Latvijas pārstāvis Andris Bērziņš, pārrunās kolektīvās drošības aktualitātes. Viens no svarīgākajiem tematiem būs situācija Ukrainā.

Ukrainas politiskā krīze, Krimas aneksija, Krievijas rīcība, turpinot atbalstīt separātistu kaujiniekus Ukrainā – tie ir vairāki iemesli kāpēc NATO, ASV un Eiropas Savienība domā par aizsardzības stiprināšanu, ziņo telekanāl LNT raidījums ”900 sekundes”. Tāpat sanāksmē tiek plānots gatavoties septembrī gaidāmajai NATO sanāksmei Velsā. Tajā paredzēts apliecināt uzticību Ziemeļatlantijas līguma 5.pantam par dalībvalstu kolektīvo aizsardzību un 10.pantam par alianses “atvērto durvju” politiku.

NATO ģenerālsekretāra vietnieks Aleksanders Veršbovs iepriekš norādīja, ka alianse ir atvērta jaunu dalībvalstu uzņemšanai, taču netiek solīts, ka vienu vai vairākas kandidātvalstis varētu uzaicināt iestāties NATO jau septembra sanāksmē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas