Austrālijas piekto lielāko pilsētu Adelaidu apdraud postoši mežu ugunsgrēki

0 komentāri

Adelaidā, Austrālijas dienvidos, valsts piektās lielākās pilsētas pievārtē plosās plaši krūmu ugunsgrēki. Tie jau ir pietuvojušies piepilsētai Adelaide Hills un iznīcinājušas vairākas ēkas.

Valsts iestādes izsaka bažas, ka gadījumā, ja nemainīsies meteoroloģiskie apstākļi, Austrālija šogad varētu sastapties ar plašākajiem mežu ugunsgrēkiem pēdējo 30 gadu laikā.

Ugunsgrēki plosās uz austrumiem uz ziemeļiem no Adelaidas. Šajā apvidū atrodas vairākas fermas un vīnaudzētavas. Vērtējot ugunsgrēku vērienīgumu, vietējais ugunsdzēsējs izteicies, ka uz pasaules nav tādu ugunsdzēsēju, kas varētu nodzēst šo dabas stihiju.

Varas iestādes izplatījuši brīdinājumu par evakuāciju 19 pilsētas rajoniem, kuros dzīvo ap 40 000 cilvēku. Pašlaik ir nodegušas piecas mājas, taču apdraudētas ir vairāki desmiti dzīvojamo ēku. Cenšoties likvidēt uguns perēkļus, astoņi ugunsdzēsēji ir guvuši dažādus savainojumus.

Varas iestādes ir norūpējušās par cilvēku drošību, jo daudzi no Adelaidas iedzīvotājiem nevēlas evakuēties. Pilsētas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Grems Cukers situāciju vērtē ļoti nopietni un cer, ka tā neizvērtīsies līdzīgi kā pelnu trešdiena – traģiska diena Austrālijas vēsturē, kad 1983. gadā ugunsgrēka dēļ vienā dienā sadega 70 cilvēki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas