Austrālija gatavojas G20 samitam; sākta vērienīga drošības operācija

0 komentāri

Austrālijas pilsētā Brisbenā sākta vērienīga drošības operācija, gatavojoties šajā nedēļas nogalē paredzētajam G20 valstu līderu samitam, ko sola pavadīt skaļas protesta akcijas. Uz samitu ieradīsies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kura virzienā jau raidīta kritika par pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas. 

Vairāk nekā 5 tūkstošus samita delegātu un teju divarpus tūkstošus žurnālistu apsargās vismaz seši tūkstoši policistu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drošībai pievērsta liela uzmanība, tāpēc Kvīnslendas štata policijai dotas īpašas pilnvaras bez paskaidrojumiem pārmeklēt ikvienu, ko varas pārstāvji uzskata par aizdomīgu.

Samita laikā tiks risinātas lielākās problēmas, ar kurām pasaule šogad ir saskārusies. G20 veido 19 atsevišķas valstis un Eiropas Savienības 28 valstu bloks.

Samita viesu vidū būs arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kuram tā būs iespēja tikties gan ar Eiropas Savienības, gan ar daudzu citu valstu līderiem.

Jau vakar, Āzijas un Klusā okeāna reģiona ekonomiskās sadarbības samitā Pekinā, viss liecināja par to, ka attiecības starp Krieviju un Rietumvalstīm ir pamatīgi atdzisušas saistībā ar Krimas aneksiju un Kremļa atbalstu separātistiem Ukrainas austrumos.

Austrālijas premjers Tonijs Abots iepriekš solīja izmantot Brisbenas samitu, lai tieši konfrontētu Putinu saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas, kur upuru vidū bija arī 38 Austrālijas pilsoņi. Tomēr šāda iespēja viņam pavērās Pekinā, kur 15 minūšu sarunā Ebots aicināja Putinu apsvērt atvainošanos un kompensāciju traģiskā incidenta upuru tuviniekiem.

Kremlis apstiprināja, ka šāda tikšanās ir notikusi un abi politiķi vienojušies, ka ir jāpasteidzina izmeklēšana, lai noskaidrotu, kurš īsti ir vainojams lidmašīnas notriekšanā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas