Austrālieši protestē pret islāmistu ekstrēmismu

0 komentāri

Ļaudis visā Austrālijā sestdien izgāja ielās, protestējot pret islāmistu ekstrēmismu un pulcējoties zem tādiem saukļiem kā “Jā, Austrālijai, nē, šariatam!”

Lai gan akcija Reclaim Australia! (Atgūsti Austrāliju!) pulcēja tūkstošiem atbalstītāju, tā izsauca arī kontrdemonstrācijas, kuru dalībnieki demonstrantus apsaukāja par rasistiem un aicināja uz lielāku iecietību. “Mēs esam par Austrālijas vērtībām un pret ekstrēmo islāmu, taču mēs neesam pret musulmaņiem,” uzsvēra akcijas rīkotāju pārstāve Ketrīna Brennana. Viņa piebilda, ka demonstrācijām nav nekāda sakara ar rasismu, jo tajās piedalās visdažādākās izcelsmes cilvēki. “Kopš kura laika ir rasistiski mīlēt savu valsti un mīlēt vērtības un kultūru, kurā tu esi audzināts?” retoriski vaicāja Brennana.

Savukārt Atgūsti Austrāliju! pārstāvis Džons Olivers intervijā Austrālijas raidorganizācijai ABC, norādīja, ka jaunā kustība neiestājas ne pret vienu reliģiju vai rasi, bet gan pret vienas konkrētas reliģijas ekstrēmistiem. Viņš piebilda, ka Sidnejā un Melburnā kustībai jau pieslējušies musulmaņi, jo “viņi redz to, kas notiek, un viņiem nepatīk tas, kas notiek”.Kopumā demonstrācijas notika 12 pilsētās.

Sidnejā, spītējot lietum, vairāki simti cilvēku pulcējās netālu no kafejnīcas, kur decembrī teroristiskā grupējuma Islāma valsts iedvesmots ekstrēmists sagrāba par ķīlniekiem apmeklētājus un darbiniekus. Šis uzbrukums prasīja divu nevainīgu cilvēku dzīvības. “Mums ir ekstrēmistiska ideoloģija, kuru sauc islāms un kas sāk nostiprināties mūsu sabiedrībās,” mītiņa laikā norādīja viens no runātājiem.
Tikmēr Melburnā starp Reclaim Australia! atbalstītājiem un viņu pretiniekiem izcēlās sadursmes, kas lika iejaukties policijai zirgos, lai naidīgās grupas nošķirtu. Vairākiem cilvēkiem pēc sadursmēm bijusi nepieciešama mediķu palīdzība.

Savukārt Brisbenā demonstrantus uzrunāja labējās Vienas nācijas partijas bijusī līdere Polīna Hansone. “Es neesmu rasiste – kritika nav rasisms. Esmu lepna austrāliete, kas cīnās par mūsu demokrātiju, kultūru un dzīvesveidu,” uzsvēra politiķe.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas