Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu, Ziemeļvalstis vienojas par solidaritāti ar Baltijas valstīm

3 komentāri
Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu, Ziemeļvalstis vienojas par solidaritāti ar Baltijas valstīm
FOTO: SCANPIX

Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu Eiropas drošībai, Ziemeļvalstis ceturtdien vienojušās par ciešāku sadarbību aizsardzības jomā un par lielāku atbalstu Baltijas valstīm, vairojot reģionālo drošību ar agresora atturēšanas politikas palīdzību.

Kopīgā deklarācijā Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Islandes aizsardzības ministri norādījuši, ka Ziemeļeiropai Krievijas dēļ jārēķinās ar iespējamām krīzēm vai incidentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Krievijas līderi ir parādījuši, ka viņi ir gatavi praktiski un efektīvi izmantot militārus līdzekļus, lai sasniegtu savus politiskos mērķus, pat ja tas prasa starptautisko tiesību pārkāpšanu,” teikts ministru kopīgajā paziņojumā, kas publicēts norvēģu laikrakstā Aftenposten.

“Baltijā un mūsu ziemeļu reģionā ir pieaugoša militārā un izlūkošanas aktivitāte,” norāda ministri. “Krievijas armija pie mūsu robežām mūs izaicina, un bijuši vairāki Baltijas valstu robežu pārkāpumi.”

“Krievijas rīcība ir lielākais Eiropas drošības apdraudējums,” akcentē Ziemeļvalstu ministri. “Krievijas propaganda un politiskie manevri veicina nesaskaņu sēšanu starp valstīm, kā arī NATO un ES (Eiropas Savienības) iekšienē.”

Ministri atzīst, ka ciešāka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un solidaritāte ar Baltijas valstīm vairos drošību reģionā, atturot iespējamo agresoru, jo pieaugs viņa rīcības cenas slieksnis.

Norvēģijas Aizsardzības ministrija apliecinājusi paziņojuma autentiskumu, norādot, ka tas tiks publicēts kā ievadraksts visās lielākajās Ziemeļvalstu avīzēs.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Кристина Алтухова
  0

  Кристина Алтухова

  Бояться, значит уважают)))

  10.04.2015 18:33

 • urla
  0

  urla

  tu jau esi apvainojies?

  10.04.2015 15:54

 • Protams
  0

  Protams

  Visai pasaulei jāapvienojas pret to murgu.

  10.04.2015 10:42

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas