“Atvērt robežas bēgļiem” – ar šādiem saukļiem Austrijā protestē pret stingrāku robežkontroli

0 komentāri

Plašas nekārtības uz Itālijas – Austrijas robežas. Protestējot pret Austrijas valdības lēmumu ieviest stingrāku robežkontroli, vairāki tūkstoši cilvēktiesību aktīvisti, paužot solidaritāti ar patvēruma meklētājiem, iesaistījušies sadursmēs ar policiju.

Protestētāji, turot rokās plakātus ar uzrakstiem “Atvērt robežas bēgļiem”, ”Nost ar diskrimināciju”, pieprasījuši atcelt valdības plānus, kas paredz, ka Austrija vēlākais no pirmā jūnija uz robežas ar Itāliju ieviesīs stingrāku robežkontroli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iedzīvotāji uzskata, ka šāds lēmums ne tikai vēl vairāk sarežģīs jau tā samilzušo migrācijas problēmu, bet ietekmēs arī tranzīta ceļu, kuru ik gadu šķērso divi miljoni kravas automašīnu. Sākotnēji miermīlīgais protests pāraudzis plašās sadursmēs.

Foto

Lai savaldītu agresīvi noskaņotos demonstrantus, policija pielietojusi asaru gāzi stekus un ūdens metējus. Ievainoti un arestēti vairāki simti cilvēku. Tikmēr patvēruma meklētāji, kas jau vairākus mēnešus mīt uz Grieķijas – Maķedonijas robežas, meklē jaunus veidus, kā nokļūt Maķedonijā. Aizvadītajās brīvdienās Maķedonijas robežsardze aizturējusi aptuveni 170cilvēku grupu, kuri pa mežu, šķērsojot upes, centušies iekļūt Maķedonijā.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas