Atsevišķām kultūrām “klibo” cieņpilna attieksme pret sievietēm… Eiropa sāk migrantu seksuālo izglītošanu

0 komentāri

Pēc daudzajiem seksuālajiem uzbrukumiem Ķelnē arvien vairāk Eiropas valstu sāk bēgļu seksuālu izglītošanu. Daudzi migranti nāk no kultūrām, kur ir atšķirīga attieksme pret sievietēm, bet liels skaits vispār nekad nav apmeklējuši skolas.

Bēgļu uzņemšanas centrs Norvēģijas pilsētā Narbo rīko vienas dienas mācības, kur patvēruma meklētājiem skaidro, kas ir izvarošana un seksuālā uzmākšanās un kādēļ Norvēģija tā ir nepieņemama. Programma iekļauj grupu diskusijas un māca, ka daži vardarbības veidi, kas citās kultūrās tiek uzskatīti par pieņemamiem un pat cienījamiem, Norvēģijā ir nelikumīgi un kaunpilni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tā ir problēma visā pasaulē. Līdzko cilvēks ko sliktu izdara, tas atsaucas uz visu valsti vai rasi. Taču ir jāsaprot, ja kāds pieļauj kļūdu, viņš personiski par to ir atbildīgs. Ja kāds sīrietis kādu izvaro, tas automātiski nenozīmē, ka visi sīrieši ir izvarotāji,” saka sīriešu migrants Muazs.

Foto: bēgļi dāvina ziedus sievietēm Ķelnē

Mācību kurss tika izveidots jau pirms pieciem gadiem, taču tas ir izpelnījies plašāku rezonansi tikai tagad – pēc uzbrukumiem sievietēm Ķelnē Jaungada naktī.

Vairākas citas Eiropas valstis ir izrādījušas interesi rīkot līdzīgas nodarbības migrantiem. Somija mēneša sākumā ieviesa mobilo aplikāciju, kas migrantus izglīto par dzimum-vienlīdzību, bet Vācijas pilsētas Bornhaimas amatpersonas ir sacījušas, ka reaģēs uz Ķelnes notikumiem, mācot bēgļiem, kā ar cieņu izturēties pret sievieti. Līdzīgas kampaņas plāno arī Zviedrija, kur ir viens no augstākajiem izvarošanas rādītājiem Eiropā.

Norvēģijā bēgļu seksuālās audzināšanas nodarbības tika ieviestas pēc tam, kad 2009. gadā migranti, līdzīgi kā Ķelnē, sāka masveidā uzbrukt sievietēm. “2009. gadā mums bija virkne izvarošanas gadījumu Stavangerē. Tad iesaistījās gan policija, gan pilsētas padome un baznīca. Mēs sākām mācības bēgļu centros,” norāda skolotāja Linda Hāgene.

Nodarbībās bēgļiem skaidro, kāds ir pieņemamais ģērbšanās veids un kādas Norvēģijas sievietēm ir ierastās uzvedības normas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas