Atklātas šausminošas CIP metodes – nošaušanas imitācija un turēšana bez miega

1 komentārs

ASV parlamenta augšpalāta otrdien publiskoja ziņojumu, kurā tika atklātas ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) metodes nopratināšanā – ieslodzītos pakļāva slīkšanas imitācijai, viņus šaurībā turēja bez miega pat 180 stundas un imitēja viņu nošaušanu.

ANO un Cilvēktiesību organizācijas aicinājušas saukt pie atbildības tās ASV amatpersonas, kuras atbildīgas par CIP veiktajām nopratināšanām, kas bija krietni brutālākas un nežēlīgākas, nekā tika iepriekš atzīts.

Ziņojumā par CIP izmeklēšanas metodēm ir vairāk nekā seši tūkstoši lappušu, taču tas joprojām ir slepens.

Publiskots ir 480 lappušu kopsavilkums, taču arī tajā izskanējusi šausminoša informācija par spīdzināšanām CIP cietumos, kas bija izvietoti visā pasaulē.

Pašreizējais CIP direktors Džons Brenans gan uzstājis, ka, neņemot vērā pieļautās kļūdas un brutālo tehniku, tās esot palīdzējušas izjaukt uzbrukumu plānus, notvert teroristus un glābt dzīvības.

1 komentārs

TOP komentāri

  • viedoklis
    0

    viedoklis

    Nu gan, vai vajag viņiem luksa numurus un spa? Par terorismu papaijāt?

    10.12.2014 10:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas