Atbrīvotā Savčenko gatava kandidēt uz Ukrainas prezidentes amatu

0 komentāri

Krievijas gūstā divus gadus pavadījusī Ukrainas kara lidotāja Nadija Savčenko būtu gatava kandidēt uz Ukrainas prezidentes amatu, ja vien tauta to vēlētos. Tā viņa paziņoja piektdien notikušajā preses konferencē.

Savčenko, kuru Krievijā politisko motivētā prāvā nesen notiesāja uz 22 gadu cietumsodu, šonedēļ tika atbrīvota pret diviem Ukrainas gūstā nonākušiem Krievijas karavīriem. Mocekļa tēls, kuru Savčenko piešķīrusi Krievijas rīcība, viņu šobrīd padarījis par vienu no populārākajām Ukrainas publiskajām personām.

Lidotāja Nadija Savčenko:

Es, godīgi sakot, nevēlētos kļūt par Ukrainas prezidenti, bet es esmu gatava darīt jebko, kas valstij vajadzīgs. Ja tauta to vēlēsies, es pildīšu arī šos pienākumus.

Preses konferencē Savčenko arī akcentējusi, ka Ukraina noteikti atgūs Krievijas okupēto Krimas pussalu – vai nu mierīgā ceļā, vai arī Trešā pasaules kara laikā, ja tāds izcelsies. Savčenko jau ir Ukrainas parlamenta deputāte, kurā viņa tika ievēlēta, kamēr vēl atradās ieslodzījumā Krievijā. Viņa pārstāv pretrunīgās ekspremjeres Jūlijas Timošenko partiju Batkivščina.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas