ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta

0 komentāri

ASV, cenšoties normalizēt attiecības ar komunistisko Havanas režīmu, piektdien izslēgušas Kubu no to valstu saraksta, kas atbalsta terorismu.

ASV prezidents Baraks Obama iepriekš informēja Kongresu, ka gatavojas pieņemt šādu lēmumu, dodot likumdevējiem 45 dienas laika izteikt savus iebildumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šis termiņš beidzās piektdien, un valsts sekretārs Džons Kerijs pieņēmis “galīgo lēmumu” – svītrot Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta. Kerija lēmums “stājas spēkā ar šodienu, 29. maiju”, teikts Valsts departamenta paziņojumā.

“Lai gan Savienotajām Valstīm ir vērā ņemami jautājumi un iebildumi par plašu Kubas politiku un darbību loku, tās neatbilst kritērijiem”, kuri ir pamatā valsts atzīšanai par teroristu atbalstītāju, atzīts paziņojumā.

Pēc šā lēmuma pieņemšanas Kubai būs lielāka pieeja ASV banku sistēmai un Vašingtonas sniegtajai starptautiskajai palīdzībai.
Decembrī Obama un Kubas prezidents Rauls Kastro negaidīti paziņoja par vēlmi normalizēt attiecības, kas faktiski bija iesaldētas piecas desmitgades.

Līdz šim abu pušu amatpersonas tikušās jau četras reizes, lai pārrunātu nepieciešamos soļus diplomātisko attiecību atjaunošanai.
Lai gan amatpersonas apgalvo, ka sarunās panākts progress, pēc pēdējās tikšanās, kas pagājušajā nedēļā notika Vašingtonā, nekādi konkrēti paziņojumi netika izplatīti. Tagad ASV Valsts departamenta teroristu atbalstītāju sarakstā palikušas vairs tikai Irāna, Sudāna un Sīrija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas