ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta

0 komentāri
ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta
Foto: LETA

ASV, cenšoties normalizēt attiecības ar komunistisko Havanas režīmu, piektdien izslēgušas Kubu no to valstu saraksta, kas atbalsta terorismu.

ASV prezidents Baraks Obama iepriekš informēja Kongresu, ka gatavojas pieņemt šādu lēmumu, dodot likumdevējiem 45 dienas laika izteikt savus iebildumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šis termiņš beidzās piektdien, un valsts sekretārs Džons Kerijs pieņēmis “galīgo lēmumu” – svītrot Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta. Kerija lēmums “stājas spēkā ar šodienu, 29. maiju”, teikts Valsts departamenta paziņojumā.

“Lai gan Savienotajām Valstīm ir vērā ņemami jautājumi un iebildumi par plašu Kubas politiku un darbību loku, tās neatbilst kritērijiem”, kuri ir pamatā valsts atzīšanai par teroristu atbalstītāju, atzīts paziņojumā.

Pēc šā lēmuma pieņemšanas Kubai būs lielāka pieeja ASV banku sistēmai un Vašingtonas sniegtajai starptautiskajai palīdzībai.
Decembrī Obama un Kubas prezidents Rauls Kastro negaidīti paziņoja par vēlmi normalizēt attiecības, kas faktiski bija iesaldētas piecas desmitgades.

Līdz šim abu pušu amatpersonas tikušās jau četras reizes, lai pārrunātu nepieciešamos soļus diplomātisko attiecību atjaunošanai.
Lai gan amatpersonas apgalvo, ka sarunās panākts progress, pēc pēdējās tikšanās, kas pagājušajā nedēļā notika Vašingtonā, nekādi konkrēti paziņojumi netika izplatīti. Tagad ASV Valsts departamenta teroristu atbalstītāju sarakstā palikušas vairs tikai Irāna, Sudāna un Sīrija.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas