ASV prokuratūra izvirza apsūdzības Latvijas pilsonei līgavaiņa slepkavībā

0 komentāri

ASV prokuratūra izvirzījusi apsūdzības slepkavībā bez iepriekšēja nodoma Latvijas pilsonei, kuras līgavainis neskaidros apstākļos noslīka Hudzonas upē.

35 gadus vecā Angelika Grasvalde tiek turēta aizdomās par sava līgavaiņa 46 gadus vecā Vinsenta Viafores nogalināšanu. Viafore pazuda 19. aprīlī, kad pāris kopā laivoja Hudzonas upē. Vīrieša līķis atrasts 23. maijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc Grasvaldes liecībām, brauciena laikā Viafores kajaks piepildījies ar ūdeni un bangainajā upē apgāzies. Sieviete policistiem sacīja, ka viņa mēģinājusi glābt līgavaini un pati izkritusi no sava kajaka, taču vēlāk viņu izglābis kāds cits laivotājs. Pēc incidenta Grasvalde nogādāta slimnīcā, kur viņai konstatēta ķermeņa atdzišana.

Sākotnēji likumsargi notikušo uzskatīja par negadījumu, bet divas nedēļas vēlāk Ņujorkas policija paziņoja par Grasvaldes arestu un apsūdzību izvirzīšanu, norādot uz pretrunām viņas liecībās.

Sieviete izmeklētājiem atklāja, ka Viafore zem ūdens pazudis aptuveni plkst.19.15, taču Grasvaldes zvans policistiem reģistrēts plkst.19.40. Viņas saruna ar policiju ātri vien pārtrūka, jo apgāzās arī viņas laiva.

Taču aculiecinieki izmeklētājiem ziņoja, ka Grasvalde apzināti apgāzusi savu laivu, tādā veidā mēģinot radīt iespaidu, ka viņa mēģinājusi glābt savu līgavaini.

“Viņa atzina, ka sabojājusi upura kajaku. Viņa zināja, ka tas paātrinās viņa nāvi,” tiesā norādīja apgabala prokurora asistente Džūlija Mola.

Grasvalde policistiem sacīja, ka “izjutusi laimi un atvieglojumu”, vērojot Viafores slīkšanu, atzīstot, ka “jutusies labi, zinot, ka viņš nomirs”, sacīja Mola.

Saskaņā ar prokuratūras sniegto informāciju Grasvalde zināja, ka viņa iegūs atlīdzību no līgavaiņa divām dzīvības apdrošināšanas polisēm kopumā 250 000 ASV dolāru apmērā.

Izmeklētāji uzskata, ka Grasvalde izvilkusi aizbāzni Viafores kajakam, kā dēļ laiva piepildījās ar ūdeni.

Pēc iegāšanās ūdenī Viafore 5-10 minūtes spēja noturēties pie sava kajaka, bet Grasvalde policijai nezvanīja vismaz 20 minūtes pēc līgavaiņa laivas apgāšanās.

Sievietes advokāts norādīja, ka policijai nav nekādu pierādījumu par Grasvaldes vainu, viņas neparasto uzvedību pēc līgavaiņa nāves skaidrojot ar kultūras un sērošanas paradumu atšķirībām.

Advokāts policistiem sniegtās pretrunīgās liecības skaidroja ar valodas barjeru, jo sievietei nav nodrošināts krievu valodas tulks.

Tiesa atļāvusi Grasvaldes atbrīvošanu pret trīs miljonu ASV dolāru drošības naudu, taču sieviete palikusi cietumā.

Notiesāšanas gadījumā Grasvaldei draud vismaz 25 gadu cietumsods vai pat mūža ieslodzījums.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas