ASV privātajai raķetei neizdodas veiksmīgi atgriezties uz Zemes

0 komentāri

ASV uzņēmuma SpaceX raķetei Falcon 9, kas orbītā sestdien nogādāja kravas kuģi Dragon, nav izdevies veiksmīgi atgriezties uz Zemes.

SpaceX vadītājs Īlons Masks tviterī pavēstījis, ka raķetes piezemēšanās bijusi smaga.

Viņš vēlāk piebilda, ka pati raķete nav stipri cietusi, taču nāksies nomainīt daļu atbalsta mehānismu. Tumsas un miglas dēļ raķetes nolaišanās videoattēls nav bijis kvalitatīvs, tāpēc pilnīgi novērtēt tās piezemēšanās sekas pagaidām vēl nav iespējams, norādīja Masks.

Bija paredzēts, ka pēc kosmosa kuģa nogādāšanas orbītā, nesējraķetes pirmā pakāpe atkal atgriezīsies uz Zemes, nolaižoties uz īpašas platformas Atlantijas okeānā.

Ja šīs eksperiments būtu izdevies, tas ļautu nesējraķetes turpmāk izmantot vairākkārtīgi, tādējādi ievērojami samazinot izmaksas.

Iespēja atkārtoti izmantot raķetes radītu apvērsumu pašreizējā raķešu industrijā. Iepriekš Masks apgalvoja, ka tas ļautu samazināt izmaksas līdz vienai simtdaļai no pašreizējiem tēriņiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas