ASV piegādājusi Ukrainai pretmīnmetēju radarus

1 komentārs

ASV armija piegādājusi Ukrainai pirmos trīs vieglos pretmīnmetēju radarus, kas nonāks Ukrainas armijas rīcībā, piektdien paziņoja Pentagona pārstāvis pulkvedis Stīvs Vorens.

“Radiolokācijas sistēmas redz mīnu tuvošanos un ātri aprēķina pretinieka pozīciju,” sacīja Vorens.

Pēc viņa teiktā, Ukrainas armija pati noteiks, kad un kur viņi izmantos šīs sistēmas.

Pentagona preses dienests pavēstīja, ka tas ir pirmais radaru sūtījums un pavisam Ukrainai paredzēts piegādāt 20 šādas sistēmas, kas tiks paveikts tuvāko nedēļu laikā.

ASV militārie speciālisti ukraiņu karavīru mācības sāks decembra vidū.

Radaru sistēmas ir daļa ASV piešķirtās palīdzības Ukrainai 118 miljonu dolāru apmērā, kas iekļauj militārā aprīkojuma piegādes un ukraiņu spēku mācīšanu.

Diennakts laikā kaujinieki 79 reizes mēģinājuši uzbrukt Ukrainas spēkiem

Kaujinieki turpina apšaudīt Ukrainas spēku pozīcijas, un diennakts laikā veikuši 79 mēģinājumus uzbrukt pretterorisma spēku pozīcijām, sestdien paziņoja pretterorisma operācijas preses centrs.

“Diennakts laikā pretterorisma operācijas spēki adekvāti reaģējuši uz teroristu provokatīvajām darbībām. Ukrainas artilēristi kopumā 42 reizes veikuši rezultatīvas pretinieku mērķu apšaudes, kas noveda pie kaujinieku dzīvā spēka un tehnikas iznīcināšanas,” teikts centra paziņojumā.

Pēc preses centra informācijas, saspringta situācijas saglabājas Luhanskas, Doņeckas un Debaļceves rajonu placdarmos.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Rembo
    0

    Rembo

    Ļoti labi! Nāvi krievu fašistiskajiem iebrucējiem!

    28.01.2015 09:05

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas