ASV nevēlas Sīrijas režīma sabrukšanu

0 komentāri

ASV nevēlas haotisku Sīrijas režīma sabrukšanu, jo tas varētu pavērt ceļu islāma ekstrēmistu nokļūšanai pie varas, piektdien paziņoja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Džons Brenans.

Pēc viņa teiktā, Vašingtonai ir iemesls raizēties par to, kas varētu stāties prezidenta Bašara ala Asada vietā, ņemot vērā džihādistu grupējuma Islāma valsts un citu islāma radikāļu veidojumu nostiprināšanos Sīrijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Runājot Ārlietu padomes pasākumā, Brenans pavēstīja, ka tieši šobrīd vairākās Sīrijas daļās ekstrēmisti gūst panākumus. “Pēdējais, ko mēs gribam pieļaut, ir viņu iesoļošanu Damaskā,” sacīja CIP direktors. “Tāpēc ir svarīgi stiprināt tos spēkus Sīrijas opozīcijā, kas nav ekstrēmisti.”
“Neviens no mums, Krievija, ASV, koalīcija un reģionālās valstis nevēlas redzēt valdības un politisko institūciju sabrukumu Damaskā,” sacīja Brenans.

Sīrijā kopš 2011. gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas – tādas kā Islāma valsts un Al Nusra. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.
Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas saņem atbalstu no ārvalstu patroniem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas