ASV ”melnajā sarakstā” iekļauj Ukrainas kaujinieku atbalstītājus un Krimas banku

0 komentāri

ASV trešdien paplašinājušas sankcijas pret prokrieviskajiem kaujiniekiem un viņu atbalstītājiem, iekļaujot ”melnajā sarakstā” 14 personas, kā arī nosakot sankcijas pret Krimas banku un Eirāzijas Jaunatnes savienību, pavēstījusi ASV Finanšu ministrija.

”Melnajā sarakstā” iekļautas vairākas pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas amatpersonas, tostarp Aleksandrs Karamans, Oleksandrs Hodakovskis, Jekaterina Gubareva un Romans Ljagins. Sankcijas noteiktas arī pret pērnā gada februārī gāztā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča kādreizējo premjeru Mikolu Azarovu, kādreizējo labklājības ministri Raisu Bogatirevu, kā arī uzņēmēju un politiķi Sergeju Arbuzovu un Krievijas migrācijas dienesta vadītāju Sevastopolē Oļegu Kozjuru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat ”melnajā sarakstā” iekļauts Krievijas politologs, Starptautiskās Eirāzijas kustības līderis Aleksandrs Dugins.

Tiek uzskatīts, ka Krievijas nacionālistu grupējums Eirāzijas Jaunatnes savienība rekrutē kaujiniekus Ukrainas austrumiem. Savukārt agrāk mazpazīstamā Krievijas Nacionālā Komercbanka kļuva par Krimas lielāko banku pēc tam, kad pussalu anektēja Krievija.

Sankcijas paredz visu ”melnajā sarakstā” iekļauto personu un institūciju līdzekļu iesaldēšanu ASV. Tāpat ASV liegts ar šīm personām un institūcijām organizēt jebkādus darījumus. Krimas banku sankcijas izslēdz no globālās finanšu sistēmas, liedzot citām bankām, kuras saistītas ar ASV, tai skaitā lielākajām globālajām bankām, veikt darbības ar tās naudu.

ASV Finanšu ministrija nosaukusi sankcijas par “daļu no nepārtrauktajām pūlēm prasīt atbildību no tiem, kas pārkāpuši Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību”.

“Tur ietilpst personas, organizācijas, uzņēmumi un valdības, kas viņus atbalsta,” norādījis ASV Finanšu ministrijas pārstāvis Adams Szubins.

“Ja Krievija turpinās destabilizējošas aktivitātes Ukrainā un pārkāps Minskas vienošanās un to ieviešanas plānu, cena, ko tā maksās, turpinās augt,” sacīja Szubins.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas