ASV vēlas ierobežot ieroču apriti, lai novērstu turpmākus slaktiņus

0 komentāri

ASV prezidents Baraks Obama nolēmis beidzot tomēr ierobežot šaujamieroču izplatību Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Dažādi šaujamieroči tur ir visai brīvi pieejami un tiek uzskatīti par būtisku amerikāņu kultūras daļu, taču kļuvuši arī par iemeslu biežām apšaudēm. Savas ieceres Obama īstenos, apejot Kongresu, kas līdz šim viņa centienus bloķējis.

Jautājumu par nepieciešamību stingrāk kontrolēt šaujamieroču apriti ASV prezidents Baraks Obama aktualizējis regulāri, tomēr stingrākai likumdošanai allaž pretojies Kongress. Pirms mēneša notikusī asiņainā apšaude Losandželosas tuvumā esošajā Sanbernardino pilsētā, kur kāds musulmaņu pāris sarīkoja slaktiņu palīdzības centrā cilvēkiem ar attīstības traucējumiem, nogalinot 14 un ievainojot 21 cilvēku, šķiet pielikusi punktu Obamas pacietībai, un viņš paziņojis par nodomu spert vienpusējus soļus ieroču aprites iegrožošanai, apejot ASV Kongresu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Dažu nākamo dienu laikā nākšu klajā ar vairākām iniciatīvām. Šie pasākumi “neatrisinās visus vardarbīgos noziegumus valstī. Tie nenovērsīs visas masveida apšaudes. Tie neatturēs ieročus no nonākšanas noziedznieku rokās. Tomēr tie glābs dzīvības valstī,” pauda Obama.

Sagaidāms, ka Obamas iniciatīva saskarsies ar asu politisko oponentu pretreakciju. Vairāki republikāņu līderi iestājas pret jebkādām izmaiņām šajā jomā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas