ASV apcietināta kāda amatpersona, kas atteikusies reģistrēt geju laulības

0 komentāri

Kentuki štatā ASV kāda vietējās varas amatpersona apcietināta pēc tam, kad atteikusi reģistrēt geju pāra laulību.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka ASV Augstākā tiesa šovasar lēma, ka viendzimuma pāru laulības ir legālas visās savienotajās valstīs. Taču Kentuki štatā kādas pašvaldības atbildīgā amatpersona Kima Deivisa atkārtoti atteikusies reģistrēt geju laulības, jo tas būtu pretrunā ar viņas kristīgo pārliecību.

Par to Deivisa nosūtīta uz cietumu, jo tiesnesis sapratis – ar mīkstāku sodu viņas pārliecība netikšot mainīta.

Situāciju sarežģī fakts, ka Deivisa ir vēlēta amatpersona un bez impīčmenta procedūras viņu nevar atcelt no amata.

Kopš aresta  Deivisas padotie gan sākuši reģistrēt viendzimuma pāru laulības, un pirmais kāzas svinēja kāds geju pāris, kuram pirms tam laulību reģistrācija atteikta piecas reizes.

Skaties, kā ASV līksmoja geji un lezbietes pēc laulību legalizēšanas:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas