Armija Turcijā izsludina daļēju komandantstundu

0 komentāri

Pēc tam, kad kurdu protestos pret valdības vilcināšanos vērsties pret teroristisko grupējumu “Islāma valsts”, kas uzbrūk pierobežā esošajai Kobanei, gājuši bojā vismaz 18 cilvēki, Turcijas armija valsts dienvidaustrumos izsludinājusi komandantstundu.

Šāda mēroga nekārtības nav pieredzētas gadiem ilgi, un tās apdraud jau tā nestabilo miera procesu starp Ankaru un kurdu separātistu bruņoto grupējumu Kurdistānas strādnieku partija (PKK).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz vairākām pilsētām Turcijas dienvidaustrumos, kurus pamatā apdzīvo kurdi, nosūtīta armija.

Tomēr demonstrācijas notikušas arī Stambulā, Ankarā un citās pilsētās, kur demonstranti ar tā dēvētajiem Molotova kokteiļiem apmētājuši autobusus un uzbrukuši policistiem.

Desmit cilvēki gājuši bojā lielākajā kurdu apdzīvotajā pilsētā Dijarbakirā, kur naktī uz trešdienu notikušas vissīvākās sadursmes.

Piecus upurus prasījušas sadursmes starp kurdu nacionālistiem un kurdu sunnītu grupējumu HUDA-PAR, kas simpatizē “Islāma valstij”.

Nekārtību laikā pilsētai nodarīti lieli zaudējumi. Sadursmju dalībnieki pielaiduši uguni daudziem veikaliem un satiksmes autobusiem.

Vēl trīs cilvēki gājuši bojā Mardinā, divi – Siirtā, bet pa vienam – Batmanā, Mušā un Vanā.

Turcijas armija sākusi patrulēt sešu pilsētu ielās, tostarp Dijarbakirā, Mardinā un Vanā, kur izsludināta komandantstunda. Kad tā beigsies, pagaidām nav paziņots, taču skolas Dijarbakirā slēgtas līdz pirmdienai.

Trešdien vairāki simti demonstrantu nepakļāvās izsludinātajai komandantstundai un iesaistījās sadursmēs ar policiju, apmētājot kārtības sargus ar akmeņiem. Policisti savukārt izmantoja asaru gāzi.

Tikmēr Stambulā aizturēti 98 demonstranti, bet vairāki desmiti demonstrantu guvuši ievainojumus. Sadursmēs cietuši arī astoņi policisti.

Savukārt Mardinā kurdu demonstranti aizdedzinājuši pieminekli modernās Turcijas dibinātājam Mustafam Kemalam Atatirkam, izsaucot sašutumu sekulāri noskaņotajā Turcijas sabiedrības daļā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas