Armēņi pieprasa izdot Krievijas karavīru, kas nežēlīgi nogalināja teju visu ģimeni

1 komentārs

Armēnijā joprojām nerimst pret Krieviju vērstu protestu vilnis, kas valsti pārņēma pēc tam, kad kāds Krievijas karavīrs nogalināja sešu cilvēku ģimeni, tostarp divus gadus vecu bērnu.

Armēnijā dienējušo Krievijas karavīru Valēriju Permjakovu šonedēļ pēc visu valsti aptvērušām slepkavas medībām aizturēja uz Turcijas robežas. Viņš bija dezertējis no savas armijas daļas, nogalinājis sešu cilvēku ģimeni Gjumri pilsētā, un pametis upuru dzīvoklī savu kalašņikova automātu un armijas zābakus. Vienīgais, kas izdzīvoja karavīra sarīkotajā slaktiņā bija sešus mēnešus vecs zīdainis, par kura dzīvību joprojām cīnās starptautiska mediķu komanda. Zvērīgais noziegums izsauca sašutuma vilni Armēnijas sabiedrībā.

Protestētāju tūkstoši pulcējās pie Krievijas vēstniecības un konsulātiem, pieprasot izdot Valēriju Permjakovu tiesāšanai. Kaut Armēnijas sabiedrībā kaimiņvalsts armijas klātbūtne tiek uztverta ar dalītām jūtām, politiski valsts bez Krievijas atbalsta iztikt nevar. Ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds norāda, ka Armēnijai ir vēsturiski sliktas attiecības ar Turciju, turklāt joprojām nav atrisināts iesaldētais militārais konflikts ar daudz bagātāko Azerbaidžānu par Kalnu Karabahas reģionu.

Ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds: ”Šajā situācijā Armēnijai praktiski nemaz nav kur likties. Viņai šī Krievijas draudzība ir nepieciešama. Bet, vai tas ir tāds labs fundaments tālākai nākotnei un draudzīgām attiecībām, es drīzāk teiktu nē, nekā jā. Un, protams, tas, kas ir noticis šobrīd, ir ar saknēm mazliet dziļāk. Milzīga mīlestība savstarpējās attiecībās starp šīm valstīm nav.”

1 komentārs

TOP komentāri

  • GISA
    0

    GISA

    To krievu smerdekli jāizdod armēņiem linča tiesai !

    02.02.2015 17:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas