Ārkārtas situācija Grieķijā! Līdz 6. jūlijam slēgtas bankas un ierobežota arī skaidras naudas izņemšana

0 komentāri

Grieķijai rīt jāatmaksā 1,6 miljardi eiro aizdevējiem, taču naudas valstij nav un aizdevēji palīdzību nesola. Ja šī valsts kļūs maksātnespējīga, pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eiro zona.

Svētdien Grieķijā plānots referendums jautājumā par to, vai Grieķijai jāpieņem starptautisko kreditoru nosacījumi attiecībā uz finansiālo palīdzību. Taču jau līdz šim vairākas nedēļas iedzīvotāji pastiprināti izņēma naudu no saviem kontiem.

Lai pasargātu valsti no banku kraha, noteikti ierobežojumi – no bankomātiem ar vienu bankas karti Grieķijas iedzīvotāji var izņemt ne vairāk kā 60 eiro dienā. Tas radījis rindas uz bažas par situācijas attīstību.

Noteiktie ierobežojumi gan attiecas tikai uz Grieķijas valsts piederīgajiem un Grieķijas banku izsniegtajām kartēm. Tūristiem un privātpersonām ar ārzemju banku kartēm, nekādi kapitāla kontroles režīma ierobežojumi nav saistoši.

Taču Latvijas ārlietu ministrija aicina tūristus pirms došanās uz šo valsti nodrošināties ar pietiekošu skaidrās naudas daudzumu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas