Ar demokrātu debatēm ASV sākas priekšvēlēšanu maratons

0 komentāri

Amerikas Savienotajās Valstīs sācies priekšvēlēšanu maratons. Lai gan pati balsošana notiks vairāk nekā pēc gada, kā jau ierasts, amerikāņiem tiek dots gana laika, lai katru no kandidātiem uzklausītu debatēs vai pat satiktu vaigā, kad viņi ceļo no štata uz štatu, mēģinādami audzēt popularitātes reitingu. Aizvadītā nakts bija demokrātu un viņu līderes Hilarijas Klintones uznāciens.

Līdz ar kādreizējo pirmo lēdiju un bijušo ASV Valsts sekretāri Hilariju Klintoni vakarnakt uz televīzijas debašu skatuves kāpa vēl četri demokrātu kandidāti. Piektajam – viceprezidentam Džo Baidenam – bija sagatavots podests, ja nu gadījumā viņš beidzot pieņemtu lēmumu, vai kandidēs vēlēšanās, tomēr viņam atvēlētā vieta palika tukša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Debatēs dominēja divi kandidāti – demokrātu līdere Klintone un viņas tuvākais sāncensis, sevi par sociālistu dēvējošais senators Bērnijs Sanderss. Vislielākās ovācijas debatēs izpelnījās, kad abi paziņoja, ka Klintones e-pastu skandāls visiem jau ir apnicis.

E-pastu skandāls attiecas uz laiku, kad Klintone vēl ieņēma Valsts sekretāres amatu, un, kā tagad atklājies, darba vajadzībām izmantoja savu privāto, nevis federālo e-pastu, līdz ar to uz valdības serveriem nav saglabātas viņas sarakstes. Tas ir pretrunā likumam. Bez e-pastiem Klintonei pārmet arī to, ka viņa atbalstīja 2002. gada lēmumu iebrukt Irākā, ko viņa arī vakarnakt turpināja aizstāvēt kā pareizu.

Savukārt savam sāncensim Sanderam viņa pārmeta nepietiekami stingro pozīciju ieroču kontroles jautājumā, kas ar šokējošu regularitāti Amerikā prasa arvien jaunus slaktiņu upurus. Klintone ir pirmā un ticamākā sieviešu kārtas kandidāte, kas jebkad pretendējusi uz Balto namu.

Cīņa par palikšanu vienīgajai demokrātu kandidātei Klintonei turpināsies līdz pat vasarai. Pa to laiku arī republikāņi būs izraudzījušies vienu no pavisam 15 kandidātiem. Šobrīd republikāņu līderis ir miljardieris Donalds Tramps. ASV prezidenta vēlēšanas notiks nākamā gada novembrī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas