Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole

0 komentāri

Kāds franču inženieris un vijolnieks radījis unikālu vijoli. Tā izgatavota ar trīsdimensiju printeri pēc Stradivari vijoles parauga, taču – ar visai futūristisku dizainu.

Lorāns Bernadaks, Tulūzas Konservatorijas absolvents ir lepns ar savu vijoles prototipu. Būdams gan vijolnieks, gan arī diplomēts inženieris, viņš apvienojis šos talantus, lai radītu pats savu vijoli. Ideja par trīsdimensiju printera izmantošanu gan nākusi pēc pirmo pāris prototipu izgatavošanas.

Foto:

Lorāns stāsta, ka pagājis ilgs laiks, līdz viņš nonācis līdz vajadzīgā izejmateriāla atrašanai, un tad, izmantojot tehniku, ko sauc par stereolitogrāfiju, radījis… caurspīdīgo vijoli.

Tā sver vien 440 gramu, kas ļauj vijolniekam aizmirst, ka viņa rokās ir instruments, un vairāk ļauties emocijām, spēlējot dažādus skaņdarbus. Meistars atzīst, ka skaņa esot satriecoša.

Pats trīsdimensiju drukas process aizņēmis 24 stundas, taču kopējā instrumenta būvēšana ilgusi nedēļu. Šā prototipa izmaksas ir mērojamas ar 10 tūkstošiem eiro, taču Lorāns nākotnē to cer pārdot par 4-6 tūkstošiem, piebilstot, ka viņam jau ir vairāki pasūtījumi jaunām vijolēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas