Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole

0 komentāri

Kāds franču inženieris un vijolnieks radījis unikālu vijoli. Tā izgatavota ar trīsdimensiju printeri pēc Stradivari vijoles parauga, taču – ar visai futūristisku dizainu.

Lorāns Bernadaks, Tulūzas Konservatorijas absolvents ir lepns ar savu vijoles prototipu. Būdams gan vijolnieks, gan arī diplomēts inženieris, viņš apvienojis šos talantus, lai radītu pats savu vijoli. Ideja par trīsdimensiju printera izmantošanu gan nākusi pēc pirmo pāris prototipu izgatavošanas.

Foto:

Lorāns stāsta, ka pagājis ilgs laiks, līdz viņš nonācis līdz vajadzīgā izejmateriāla atrašanai, un tad, izmantojot tehniku, ko sauc par stereolitogrāfiju, radījis… caurspīdīgo vijoli.

Tā sver vien 440 gramu, kas ļauj vijolniekam aizmirst, ka viņa rokās ir instruments, un vairāk ļauties emocijām, spēlējot dažādus skaņdarbus. Meistars atzīst, ka skaņa esot satriecoša.

Pats trīsdimensiju drukas process aizņēmis 24 stundas, taču kopējā instrumenta būvēšana ilgusi nedēļu. Šā prototipa izmaksas ir mērojamas ar 10 tūkstošiem eiro, taču Lorāns nākotnē to cer pārdot par 4-6 tūkstošiem, piebilstot, ka viņam jau ir vairāki pasūtījumi jaunām vijolēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas