Apžēlo notiesātos Al Jazeera žurnālistus; Pēteris Greste saviļņots par šo lēmumu

0 komentāri

Ēģiptes prezidents apžēlojis simts cietumnieku, tostarp augustā notiesātos Al Jazeera žurnālistus.

Apžēloto vidū ir Al Jazeera žurnālisti Bāhers Muhameds un kanādietis Muhameds Fahmī. Viņiem kopā ar latviešu izcelsmes žurnālistu Pēteri Gresti, kuru deportēja uz Austrāliju, augustā piesprieda trīs gadu cietumsodu par strādāšanu bez žurnālista licences un melīgu ziņu izplatīšanu par Ēģiptes atrašanos uz pilsoņkara sliekšņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

“Mēs apceļosim pasauli un svinēsim. Mūsu ģimenes ir tik daudz cietušas visa šī tiesas procesa laikā, mēs ļoti priecājamies, ka prezidents Sisi spēra šādu soli un mūs atbrīvoja. Es turpināšu cīnīties par preses brīvību. Cietumā uzsāku darbu pie hartas, kas aicina Ēģiptes valdību un žurnālistikas nozari pilnveidot preses brīvību valstī gan priekš ēģiptiešu žurnālistiem, gan ārzemju žurnālistiem, kas tur šobrīd strādā. Manuprāt, būtu jāveic vairāki uzlabojumi, lai pasargātu žurnālistus no kriminālvajāšanas,” teic bijušais Al Jazeera žurnālists Muhameds Fahmī.

Abdels Fatahs al Sisi cietumniekus apžēlojis dienu pirms viņa plānotās vizītes uz ANO Ģenerālo asambleju. Viņš iepriekš skaļi starptautiski kritizēts par žurnālistu neapžēlošanu, tāpēc, iespējams, šādu soli motivējusi tieši gaidāmā tikšanās ar citu valstu līderiem.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas