Aptauja: Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti

1 komentārs

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pasaules valstu vidū visnaidīgākais noskaņojums pret Krieviju valda ASV, Ukrainā, Latvijā un Lietuvā, liecina Levadas centra maijā veiktās aptaujas rezultāti.

73% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka visnaidīgākais noskaņojums pret viņu valsti ir ASV, bet 37% – ka Ukrainā. Latviju un Lietuvu par Krievijai visnelabvēlīgāk noskaņoto valsti atzinuši 25% Krievijas iedzīvotāju, kam seko Polija ar 22% un Lielbritānija ar 21%, bet Igaunija ar 19% noslīdējusi līdz septītajai vietai. Tālāk nedraudzīgo valstu sarakstā seko Vācija, Gruzija, Kanāda, Francija un Japāna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par desmit procentpunktiem pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas ASV uzskata par naidīgu valsti. Būtisks pieaugums gada laikā fiksēts arī attiecībā uz Ukrainu – pērn 69% pret šogad 73%, Poliju – pērn 12% pret šogad 22%. Tikmēr attieksme pret Gruziju būtiski uzlabojusies – to par naidīgi noskaņotu valsti uzskata 11%, salīdzinot ar 19% pagājušajā gadā.

Aptaujāto īpatsvars, kas Baltijas valstis uzskata par naidīgi noskaņotām, salīdzinot ar pērnajiem datiem, ir pieaudzis attiecībā uz Latviju un Lietuvu, bet samazinājies pret Igauniju. Latviju par naidīgi noskaņotu šogad uzskata par diviem procentpunktiem vairāk nekā pērn (25% pret 22% pērn), Lietuvu – par vienu (25% pret 24%), bet Igauniju – par diviem procentpunktiem mazāk nekā pērn (19% pret 21%).

Respondenti, atbildot uz jautājumu, kuras valstis viņi uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā tradicionāli ierindojuši Baltkrieviju (55%), bet otrajā – Ķīnu (43%), kam seko Kazahstāna, Indija un Armēnija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis A Ronis
    0

    Jānis A Ronis

    bet krievija ir mūsu ienaidnieks nr. 1

    10.06.2015 17:33

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas