Aprit divi gadi kopš Maidana Kijevā. Kas ir mainījies?

1 komentārs

Šajās dienās aprit divi gadi kopš asiņainajiem notikumiem Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, Neatkarības laukumā, kur protestos pret valstī notiekošo dzīvību zaudēja vairāk nekā simts cilvēki.

Pēc šiem notikumiem un prokrieviskā prezidenta padzīšanas Ukrainā bija jāsākas jauniem laikiem, taču divus gadus vēlāk secinājumi ir visai skarbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ukraina joprojām ir aktuāls, lai arī nedaudz pabalējis punkts Eiropas un arī Latvijas politiķu dienaskārtībā vairāku iemeslu dēļ. Joprojām valda bažas par Krievijas militāro agresiju. Maskavas atbalstītie kaujinieki turpina ieņemt plašus apvidus Ukrainas austrumos, un tiek saņemtas ziņas, ka tā dēvētais Minskas pamiers joprojām netiek ievērots. Lēsts, ka divus gadus ilgušais konflikts prasījis vairāk nekā 9000 cilvēku dzīvības.

Kamēr netiek pildītas Minskas vienošanās, starp Krieviju un Rietumvalstīm turpinās ekonomiskās sankcijas, kas skar arī Latviju. Tā Latvijas pārtikas ražotājiem jau vairāk nekā pusotru gadu jārēķinās ar embargo. Pēc Zemkopības ministrijas aplēsēm, tas piena ražotājiem nesis 44 miljonu eiro zaudējumus, bet lauksaimniecības un pārtikas eksportam kopumā tie ir trīs reizes lielāki.

Papildus tam Ukraina cīnās ar iekšpolitiskām problēmām. Kā atzīmē mediji, valstij izdevies reformēt budžetu, panākt finansiālo palīdzību no starptautiskajiem aizdevējiem un sakārtot gāzes sektoru.

Taču cīņa ar to, ko eksperti sauc par ”korupcijas vēzi”, kā arī vairāku citu reformu īstenošana nevedas. Divu gadu laikā atkāpušies vairāki uz reformām noskaņotie ministri, un saistībā ar nespēju cīnīties ar korupciju valsts prezidents Petro Porošenko pieprasījis premjera Arsēnija Jaceņuka atkāpšanos. Pagaidām gan viņam izdevies savu amatu saglabāt, taču atbalsts viņam no citām partijām rūk.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • vilnz
    0

    vilnz

    nokratīt atpalikušās krievijas ieēdušos ietekmi nav viegli, to zinām no pašu pieredzes, var novēlēt ukraiņierm izturību un ticību valsts nostādīšanā uz kājām

    19.02.2016 16:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas