Aprit 70. gadskārta kopš Drēzdenes bombardēšanas

0 komentāri

Šodien aprit 70 gadu, kopš sabiedroto gaisa spēki Otrajā pasaules karā līdz ar zemi nobombardēja vienu no skaistākajām Vācijas pilsētām – Drēzdeni.

1945. gadā, Otrais pasaules karš jau bija pašā izskaņā, taču sabiedroto aviācijas spēki divas diennaktis bombardēja par vācu baroka pērli dēvēto Drēzdeni. Bojā gāja aptuveni 25 līdz 40 000 cilvēku, un iznīcināti pilsētas izcilie arhitektūras šedevri.

Britu un amerikāņu bumbvedēji virs pilsētas nometa ap četrām tonnām sprāgstvielu. Asiņainā izrēķināšanās tiek vērtēta kā absurda, jo vācu militārās rūpnīcas, kas bija galvenais uzlidojumu mērķis, atradās ārpus pilsētas teritorijas, un uzbrukumos būtībā necieta.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas