Aprit 20 gadi kopš “Estonia” avārijas

0 komentāri

Aprit 20 gadi kopš lielākās jūras katastrofas mūsdienu vēsturē – prāmja “Estonia” avārijas Baltijas jūrā. Naktī no 27.uz 28.septembri, nogrimstot prāmim, gāja bojā 852 cilvēki. Ledainajā ūdenī izdzīvot izdevās tikai 137-iem cilvēkiem, tai skaitā arī sešiem Latvijas iedzīvotājiem.

Kopumā uz kuģa traģiskajā naktī bija 29 Latvijas iedzīvotāji. Vairākas starptautiskās izmeklēšanas komisijas ir konstatējušas, ka katastrofu izraisījis prāmja atveramā priekšgala bojājums. Tas atlūza un prāmī sākās strauja ūdens ieplūšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesa netrūkst arī citu minējumu. Zviedrija atzinusi, ka tajā pašā 1994.gadā tieši ar prāmi Estonia vismaz divas reizes transportēts Krievijas militārais aprīkojums. Savukārt kuģa kapteiņa sieva paziņojusi, ka kādā televīzijas sižetā redzējusi savu vīru, kurš pēc katastrofas iekāpis ātrās palīdzības mašīnā, taču oficiāli tika ziņots, ka viņš ir pazudis bez vēsts.

Pieminot traģisko prāmja Estonia avāriju, šajās dienās notiek vairākas piemiņas ceremonijas Zviedrijā un Igaunijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas