Anglijas Baznīca brīdina par badu Lielbritānijā

0 komentāri

Anglijas Baznīca pirmdien iesniegusi ziņojumu, kurā aicina Lielbritānijas valdību darīt vairāk, lai novērstu badu, un norāda uz strauji pieaugošo to cilvēku skaitu, kas pēc palīdzības vēršas pārtikas bankās. Ziņojumā izteikts aicinājums īstenot pasākumus, lai pāri palikušo pārtiku nodotu tiem, kuriem tā nepieciešama, nevis aizlaistu to zudumā.

“Mēs uzskatām, ka nav attaisnojams lielais skaits cilvēku, kuri ir izsalkuši valstī, kas iznieko lielu daudzumu pārtikas,” norādīts ziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valdība tajā arī aicināta palielināt minimālo algu un uzlabot valsts pabalstu sistēmu. Tai vajadzētu pieteikties Eiropas Savienības (ES) finansējumam pārtikas banku tīklam.

Viena no lielākajām labdarības organizācijām, kas vada pārtikas bankas Lielbritānijā The Trussell Trust, norādījusi, ka to cilvēku skaits, kuri izmanto pārtikas bankas, pieaudzis no 128 697 2011/2012.gadā līdz 346 992 cilvēkiem 2012/2013.gadā un 913 138 cilvēkiem 2013/2014.gadā.

Organizācija vada 420 pārtikas bankas, un ziņojumā norādīts, ka citas labdarības organizācijas vada aptuveni vēl 400 pārtikas bankas.

Kā rakstīts ziņojumā, “ir skaidrs, ka pieprasījums pēc ārkārtas pārtikas palīdzības ir pieaudzis, un dažreiz šis pieaugums pārsteidzoši liels”.

Pēdējo gadu laikā aptuveni 30% no apmeklētājiem norādījuši, ka uz pārtikas banku atnākuši tādēļ, ka aizkavējusies sociālo pabalstu izmaksa.

“Ir šokējoši atklāt, ka kas tāds notiek šeit,” pirmdien paziņoja Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs, kurš svētdien kādā Lielbritānijas laikrakstā brīdinājis par badu vairākās valsts daļās.

Kopš nokļūšanas pie varas 2010.gadā premjerministra Deivida Kemerona vadītā valdība ievērojami samazinājusi finansējumu sabiedriskajiem pakalpojumiem.

Pilsoniskās sabiedrības ministrs Robs Vilsons paziņojis, ka valdības departamenti “uzmanīgi pārskatīs katru ziņojumā ieteikto rekomendāciju”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas