Amizanti, graciozi un smieklīgi kritieni jeb Maltā notikušas neparastas sacensības

0 komentāri
Amizanti, graciozi un smieklīgi kritieni jeb Maltā notikušas neparastas sacensības
Foto: REUTERS/SCANPIX

Kā labāk uzskriet pa ieeļļotu stabu? Uz šo jautājumu jau kārtējo reizi centušies atbildēt Maltas iedzīvotāji. Maltā, Sentdžuliānas pilsētā, notikušas sacensības, kurās tās dalībniekiem ir jāuzskrien, nevis kā pie mums ierasts – jāuzrāpjas, pa ieeļļotu stabu.

Atšķirībā no mums tik ierastā “umurkumura”, kas parasti slejas vertikāli, Maltā cenšas uzskriet pa ieslīpu ieeļļotu stabu. Šīs neparastās un vienlaikus arī sarežģītās sacensības Maltā notiek tradicionāla festivāla Gostra ietvaros, kā laikā godina svēto Džulianu, Sentdžuliānas pilsētas aizstāvi, kurš saskaņā ar leģendu vietējiem palīdzējis zvejā.

Desmit metrus garais stabs ir ietaukots ar taukiem, pievienots baržai un, kas visaizraujošākais, – tas ir novietots nedroši slīpā leņķī virs ostas. Spēles mērķis ir aizskriet, cik vien tālu pa stabu iespējams, un, ja paveicas, – no staba gala arī noraut tam pievienoto karodziņu.

Dažiem sacensību dalībniekiem lielāko azartu gan sagādā nokrišana no staba. Dažiem tas izdodas graciozās pozās, bet citiem – pārgalvīgāk un ar dažādu triku elementiem.

Kādēļ maltieši skrien pa slīpu, nevis taisnu stabu, kā tas ir latviešiem – nav zināms. Latvijā “umurkumura” svētkus vēsturiski svinēja, sākot ar 17. gadsimtu. Tie aizsākās, atceroties pēckara laikus, kad laukuma vidū tika novietots augsts stabs, kur izlika paziņojumus par pārtikas saņemšanu, dievkalpojumiem un kara norisi.

Skaties foto!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas