Aizdomās turamais atsauc savu atzīšanos Ņemcova slepkavībā

0 komentāri

Viens no Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavībā aizturētajiem atsaucis savu atzīšanos politiķa nogalināšanā. Viņš skaidro, ka iepriekš atzinās, jo tika spīdzināts.

Visu vainu par Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības organizēšanu bija uzņēmies kādreizējais Čečenijas policijas specvienības komandiera vietnieks Zaurs Dadajevs. Par viņa aizturēšanu tika paziņots aizvadītajā nedēļas nogalē, norādot, ka Dadajevs pats nopratināšanā atzinies un svētdien pārvests uz cietumu Maskavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt tagad kļuvis zināms, ka Dadajevs savu vainu noliedz un apgalvo, ka atzinies slepkavībā jo viņam solījuši atbrīvot viņa bijušo kolēģi Ruslani Jusupovu, kas kopā ar viņu tika arestēts. Dadajevs cerējis tiesā Maskavā to visu izstāstīt, taču neviens viņam neesot devis vārdu.

Kremļa cilvēktiesību padomes pārstāvis Andrejs Babuškins vakar Maskavas cietumā ticies ar Dadajevu un esot redzējis vairākus ievainojumus uz aizdomās turētā ķermeņa. Tas liekot domāt, ka Dadajevs atzinies spīdzināšanas rezultātā un arī pats aizturētais apgalvojis, ka ticis spīdzināts ar elektrību un pavadījis divas dienas saslēgts roku dzelžos un ar maisu galvā.

Līdz ar Dadajevu apsūdzības Ņemcova slepkavības pastrādāšanā ir izvirzītas arī diviem Dadajeva brālēniem, viņa bijušajam kolēģim Ruslanam Jusupovam un vēl vairākiem citiem cilvēkiem. Arī uz viņu ķermeņiem cilvēktiesību padomes pārstāvis esot konstatējis spīdzināšanas pēdas.
Ņemcova līdzgaitnieki netic, ka slepkavībā vainojami čečenu islāmisti.

Kasjanovs uzskata, ka Ņemcova slepkavībā vainojama bijusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina radītā naidpilnā vide pret opozīciju.

55 gadus vecais Ņemcovs tika nogalināts 27. februārī neilgi pirms pusnakts Maskavas centrā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas