Āfrikas bēgļu patversmes Itālijā ir pārpildītas, bet imigrantu plūsma nemazinās

0 komentāri

Katru dienu Eiropas Savienības (ES) krastus cenšas sasniegt bēgļi no Āfrikas. Vairums no viņiem bēg no kara, citi – meklē labākus dzīves apstākļus. Problēma vissmagāk skārusi Itāliju, kas izmisīgi aicina pārējo ES nepalikt malā, jo uzņemto bēgļu skaits ir tik liels, ka patversmes ir pārpildītas un afrikāņiem nākas dzīvot uz ielas. Vienu no šādām apmešanās vietām Milānā apmeklēja TV3 Ziņu korespondente Ilze Vēbere.

Itālijā uzturas desmitiem tūkstošu bēgļu, kas tur nokļuvuši, bīstamā veidā šķērsojot Vidusjūru. Vairums patvēruma meklētāju vēlas nonākt ekonomiski pievilcīgākajos Eiropas ziemeļos, tāpēc Milāna ir tikai viena no pieturvietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nometnē bēgļu skaits kļūst ar dienu jo kuplāks, bet tā kā oficiālās patvēruma vietas ir pārpildītas, vietējiem nākas savu pilsētu dalīt ar imigrantiem. Kopumā Itālijas sabiedrība dalās divās frontēs – vieni uzskata, ka Eiropas pienākums ir palīdzēt šiem cilvēkiem, citi – ka bēgļiem jāatgriežas tur, no kurienes nākuši.

Šī dienvidu valsts ir ļoti vīlusies Eiropas attieksmē, kas norobežojas no šīs problēmas. Nosodot Eiropas kūtrumu problēmas risināšanā, Itālija jau brīdinājusi, ka varētu izsniegt imigrantiem pagaidu vīzas, kas ļautu ceļot Šengenas zonā.

Kamēr Itālijas pacietības mērs vēl nav pilns, citas bēgļu iekārotas valstis vairs nevilcinās, lai piespiestu pārējās ES valstis uzņemties atbildību. Piemēram, Austrija ir pātraukusi patvēruma pieprasījumu izskatīšanu. Tomēr visai iespējams, ka Itālija savus brīdinājumus sāks pildīt, jo situācija aizvien ir kritiska.

Lielā bēgļu plūsma saistīta ar karu Sīrijā un citās Āfrikas valstīs.

Šogad vien Eiropas krastus sasnieguši vairāk nekā 45 tūkstoši bēgļu. Eiropas Komisija rosinājusi problēmu risināt, piešķirot katrai valstij uzņemamo bēgļu skaitu, kopumā 40 tūkstošus. Latvijas kvota varētu būt ap 700 bēgļi, bet valdība stingri iebilst pret šādu risinājumu, sakot, ka bēgļi jāuzņem pēc brīvprātības principa.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas