1.septembrs bruņota konflikta plosītajā Ukrainas austrumdaļā

0 komentāri

Pirmais septembris šodien, 1.septembrī ievada jaunu skolas gadu arī bruņota konflikta plosītajā Ukrainas austrumdaļā. Tērpti skolēnu formās un ukraiņu tautas tērpos, Mariupoles 66.vidusskolas audzēkņi šorīt ieradās skolā, lai piedalītos svinīgajos pasākumos par godu jauna mācību gada sākumam.

Pie viņu formām piespraustās lentītes Ukrainas karoga krāsās, kas liecināja par atbalstu valdībai Kijevā, atgādināja par asiņaino konfliktu, kas šobrīd pārņēmis Ukrainas austrumdaļu un bīstami pietuvojies Mariupolei. Visasāk politisko situāciju izjūt vecāko klašu audzēkņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skolēni atzīst, ka politiskā situācija valstī ir atstājusi diezgan lielu iespaidu. “”Vispirms – uz mūsu emocionālo stāvokli – mēs nezinām kas ar mums notiks rīt. Tāpēc ir grūti veidot kaut kādus nākotnes plānus.””

Tomēr šobrīd nekas neliecina, ka situācija varētu stabilizēties. Mariupole, kas ir lielākā ostas pilsēta Azovas jūras piekrastē, atrodas pa vidu starp Krieviju un Krimu un ir nākamā lielā pilsēta aiz Novoazovskas, kas jau kritusi prokrievisko separātistu kontrolē.

Mariupoles atdošana būtu smags trieciens Ukrainas valdībai, jo tiek uzskatīts, ka separātistu kaujinieki ar Maskavas atbalstu cenšas izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu, kas ļautu viņiem pārņemt kontroli arī pār Azovas jūru, vienlaikus izveidojot savienojumu ar separātistu bastioniem Doņeckā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas