Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ārvalstīs

Atklāts jauns kontinents Zēlandija, kas uziets okeāna dzelmē

Atklāts jauns kontinents Zēlandija, kas uziets okeāna dzelmē

Ģeogrāfi atklājuši piecus miljonus kvadrātkilometru lielu kontinentu, kas gan teju viss ir zem okeāna ūdens. Par Zēlandiju nosauktais kontinents, kas atrodas starp Austrāliju un Jaunzēlandi, esot ar plašām kalnu grēdām, un sastāv no trim daļām. Šis atklājums ļauj ieskatīties zemes senākajā vēsturē.

ASV viceprezidents: sauksim pie atbildības Krieviju, ASV ir nelokāma NATO saistību izpildē

ASV viceprezidents: sauksim pie atbildības Krieviju, ASV ir nelokāma NATO saistību izpildē 2

Vladimira Putina un Donalda Trampa medusmēnesis ir beidzies, un abas lielvaras katra iestājas savā pozīcijā. Tā var secināt pēc šodien retorikas starptautiskā drošības konferencē Minhenē. ASV sauks pie atbildības Krieviju un būs nelokāma NATO saistību izpildē. Šādu paziņojumu konferencē pauda ASV viceprezidents Maiks Penss. Tikmēr Krievija paziņojusi, ka iesākusies jauna ēra, proti, ”pēc–rietumu” pasaules kārtība.

EP vēršas pret teroristiem – kriminalizē teroraktu plānošanu un stingrāk kontrolē ES ārējās robežas

EP vēršas pret teroristiem - kriminalizē teroraktu plānošanu un stingrāk kontrolē ES ārējās robežas

Aizvadītie divi gadi Eiropā pagājuši terorisma draudu ēnā. Reaģējot uz asiņainajiem Parīzes un Briseles uzbrukumiem, Eiropas Parlamentā (EP) nepārtraukti apstiprina jaunus pasākumus, lai eiropieši varētu justies drošāk. Šonedēļ atbalstīta regula, kas par kriminālnoziegumu pasludina arī gatavošanos teroraktiem, turklāt tā paredz ieviest stingrāku ceļotāju kontroli uz ārējām robežām.