Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Zaļais dzīvesveids

Par godu Latvijas simtgadei pierobežas novados tiks iestādīti 100 ozoli. Iedzīvotāji aicināti pievienoties!

Par godu Latvijas simtgadei pierobežas novados tiks iestādīti 100 ozoli. Iedzīvotāji aicināti pievienoties!

Jā, nezinām vēl, kā būs ar nodokļu reformu uz valsts simtgadi un vai tur būs iemesls kaut ko svinēt, bet jau nākamnedēļ – 4. maijs, neatkarības atjaunošanas diena. Ievadot valsts simtgades svētkus, sabiedrībā pazīstami ļaudis 4. maijā iestādīs simts ozolus, kas pierobežas novados apskaus Latviju. Arī citi aicināti piedalīties ozolu stādīšanā. Un šogad arī izskan aicinājums turpināt ieviest balto galdautu tradīciju ceturtā maija svinībās.

Cēla rīcība! Teterevu fonds trūcīgām ģimenēm pirks sēklas, stādus un dārza piederumus

Cēla rīcība! Teterevu fonds trūcīgām ģimenēm pirks sēklas, stādus un dārza piederumus 1

Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu vārdu bieži dzirdam pieminam dažādos vērienīgos kultūras, mākslas pasākumos, kuri notiek pateicoties viņu finansiālam atbalstam. Abiem nav sveša arī labdarība. Borisa un Ināras Teterevu fonds izsludinājis atbalsta programmu grūtības nonākušajiem ļaudīm. Programmas mērķis ir – dot iespēju nodarboties ar zemkopības darbiem un pašiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam.

Pozitīva pieredze! Rīdzinieki dodas uz laukiem apgūt zaļumu audzēšanu

Pozitīva pieredze! Rīdzinieki dodas uz laukiem apgūt zaļumu audzēšanu

Zemnieku lauku labumu pārdošana tiešajā tirdzniecībā ir veids, kā rīdzinieki tiek pie svaigiem zaļumiem arī agrā pavasarī. Taču ir daļa pilsētnieku, kas paši vēlas nodarboties ar mikrozaļumu audzēšanu dzīvokļos. Lai diedzēšana būtu sekmīga, pilsētniekiem ir iespēja doties apmācības uz laukiem.

Izaudzē visgaršīgāko tomātu, gurķi vai zemeni pats savā mazdārziņā!

Izaudzē visgaršīgāko tomātu, gurķi vai zemeni pats savā mazdārziņā!

Strauji pieaug pilsētnieku interese par mazdārziņiem, aizvadītajos gados no jauna izīrēto ģimenes dārziņu skaits ir četrkāršojies. Par cilvēku lielo dārzkopības interesi liecina arī Rīgas Dabaszinību skolas pirmo reizi rīkotā projekta popularitāte. Dārzkopības projektā ”Izaudzē un ēd ekoloģiski” pirmajā nodarbībā pulcējās krietni vairāk cilvēku nekā cerēts.

Kalnciema kvartālā sācies sēklu un dīgstu tirgus; topā skaistumaugu sēklas

Kalnciema kvartālā sācies sēklu un dīgstu tirgus; topā skaistumaugu sēklas

Zirņi, ķiploki, sīpoli un salāti – līdz ar pavasari tirgos parādās stādi un sēklas, lai zemnieki un mazdārziņu īpašnieki varētu stādīt kultūraugus pēc sirds patikas. Sortiments tiešām ir plašs, taču vairums sēklu ievestas no ārzemēm. Pircējiem topā ir gan skaistumaugi, ziedi, gan ēdamie augi. Modē atgriežas sentēvu iemīļotie augi, piemēram, kaņepes un pupas.

Šogad upēs un ezeros laidīs 14 miljonus zivju mazuļu

Šogad upēs un ezeros laidīs 14 miljonus zivju mazuļu

Šopavasar Latvijas upēs un ezeros ielaidīs 14 miljonus zivju mazuļu, lai tādējādi sekmētu zivju resursu atjaunošanu. Tas varētu notikt aprīļa beigās, jo pagaidām temperatūra ūdenstilpēs nav pietiekami augsta, lai zivsaimniecībās audzētās zivis tajā varētu izdzīvot. Kā notiek zivju audzēšana un cik šogad izmaksās mazuļu laišana dabīgajās ūdenstilpēs?

Mēs vairs nelietosim miskasti! Latviešu ģimene uzsāk apņemšanos, ko citi dēvē par “psihu”

Mēs vairs nelietosim miskasti! Latviešu ģimene uzsāk apņemšanos, ko citi dēvē par "psihu" 46

”Mēs šobrīd dzīvojam diezgan negausīgi. Ja mēs tā turpināsim, Zeme mūs vienkārši nokratīs nost,” intervijā portālam Skaties.lv pauž uzņēmēja un bloga ”Seek the simple” jeb ”Meklēt vienkāršo” autore Laura Arnicāne. Pirms pusotra mēneša viņa kopā ar vīru atvēzējusies kam, pēc ģimenes vārdiem, “pilnīgi psiham”. Tagad sieviete apņēmusies jauno lietu patērēšanas modeli popularizēt Latvijā.

Madonas Smeceres silā sācies Latvijā pirmais suņu kamanbraukšanas čempionāts

Madonas Smeceres silā sācies Latvijā pirmais suņu kamanbraukšanas čempionāts

Nopirku haskiju, izvedu paskriet ar divriteni un tagad septiņpadsmit gadus vēlāk man ir septiņpadsmit suņi – tā savu ceļu uz suņu kamanu sacīkšu sportista karjeru raksturo vairākkārtējais pasaules čempions Igors Traczs no Polijas. Viņš šodien Madonā piedalījās suņu kamanu sacīkšu Pasaules kausa posmā, kas Latvijā notiek pirmo reizi.

Uz tirgu ar savu burciņu! Sabīne atklāti par pirmo mēnesi ”bez iepirkšanās”

Uz tirgu ar savu burciņu! Sabīne atklāti par pirmo mēnesi “bez iepirkšanās” 9

Janvāra pirmajās dienās vietējo sabiedrību saviļņoja uzņēmējas un blogeres Sabīnes apņemšanās iepirkties mazāk jeb 365 centieni dzīvot videi draudzīgāk, saglabājot dzīves kvalitāti, jeb trijos vārdos – ”gads bez iepirkšanās”. Nu, kad mēnesis aiz muguras, sarunā ar portālu Skaties.lv Sabīne akcentē, ka patiesībā cilvēkam pietiek ar mazumiņu, un atklāj, kas pašai bijis pagaidām lielākais izaicinājums.

Palīdzi iepazīt Latviju un savu dzimto pusi! Ekskursiju rīkošanā aicināts iesaistīties ikviens

Palīdzi iepazīt Latviju un savu dzimto pusi! Ekskursiju rīkošanā aicināts iesaistīties ikviens 2

Tuvojoties valsts simtgadei, valsts un pašvaldības strādā pie plašas pasākumu un notikumu programmas, taču arī iedzīvotāji aicināti iesaistīties svētku sajūtas radīšanā un īstenot savas idejas. Jau vairākus mēnešus grupa entuziastu brīvdienās rīko īpašus pārgājienus uz dažādām Latvijas vietām ar mērķi līdz 2018. gadam iepazīt visus Latvijas pagastus, to dabu un kultūrvēsturisko mantojumu.

Makšķerniek, uzmanies! Kuldīgā jauna copes kārtība, nezinātājs var iekulties nepatikšanās

Makšķerniek, uzmanies! Kuldīgā jauna copes kārtība, nezinātājs var iekulties nepatikšanās 4

Ar šā gada 1. janvāri Latvijā stājās spēkā jauna kārtība, kura attiecas uz ļoti daudziem valsts iedzīvotājiem. Ar šo gadu visur, kur līdz šim bija noteikta licencētā makšķerēšana un kuru kūrēja privātie kantori, tās organizēšanu pārņem pašvaldības. Daudzviet šis jautājums jau ir sakārtots, bet vienā no Latvijas populārākajām copes vietām – Ventas rumbā – papīru kārtošana iestrēgusi, un nezinātājs, pats to nenojaušot, var kļūt par likumpārkāpēju.