Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Valsts kanceleja

Par valsts galveno ierēdni kļūs Citskovskis

Par valsts galveno ierēdni kļūs Citskovskis

Ministru prezidents Māris Kučinskis Valsts kancelejas direktora amatam nolēmis virzīt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Jāni Citskovski. Kā noskaidroja TV3 Ziņas, premjers šodien ar savu lēmumu iepazīstinās koalīcijas partnerus, kuri, visticamāk, šķēršļus Citskovska kļūšanai par valsts galveno ierēdni neliks.

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Pēc Nekā personīga rīcībā esošās informācijas, Valsts kancelejas vadītājs vienošanos par aiziešanu parakstīja pirmdienas rītā, kad bija atgriezies no divu nedēļu atvaļinājuma. Viņu premjers Kučinskis izsauca uz sarunu, kur Krieviņu jau sagaidīja priekšā nolikta vienošanās un noruna, ka šķiršanās iemesli sabiedrībai atklāti netiks. Nesekoja ne kopīgs paziņojums, ne pateicība par darbu, ne ierastās pieklājības frāzes, kā šādās reizēs mēdz būt.

Latvijā nesteidz publiskot savulaik noslepenotos dokumentus

Latvijā nesteidz publiskot savulaik noslepenotos dokumentus

Lai gan dažādiem valsts dokumentiem ir noteikti konkrēti slepenības termiņi, Latvijā nebūt ne visi pēc sākotnējā slepenības režīma beigām kļūst publiski, notiek pat gluži pretēji – lielākajai daļai no jauna tiek uzlikts gadiem ilgs slepenības zīmogs.

Gribētāju netrūkst! Uz Streļčenoka krēslu vēl deviņi pretendenti

Gribētāju netrūkst! Uz Streļčenoka krēslu vēl deviņi pretendenti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amats vilinošs šķiet pārsteidzoši lielam pretendentu skaitam. Saņemti desmit pieteikumi, tostarp – arī no līdžsinējā KNAB šefa Jaroslava Streļčenoka. Īsā laikā, līdz novembra vidum, īpaši izveidotai pretendu izvērtēšanas komisijai jādod savs vērtējums par piemērotāko kandidātu. Šodien tā ķērās pie darba.

Ministri atturīgi par iespējām samazināt darbinieku skaitu

Ministri atturīgi par iespējām samazināt darbinieku skaitu

Iepazīstoties ar Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa plāniem par 7% samazināt viņa vadītās iestādes darbinieku skaitu, premjere Laimdota Straujuma (V) šim piemēram aicina sekot arī ministrus. Taču LNT Ziņu aptaujātie ministri ir atturīgi par šādu ideju un uzskata, ka uz darbinieku rēķina ietaupīt nav iespējams.

Valsts kancelejā tiek atbrīvoti darbinieki – pirmie aizies Komunikāciju departamentā strādājošie

Valsts kancelejā tiek atbrīvoti darbinieki - pirmie aizies Komunikāciju departamentā strādājošie

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš sācis pildīt savu solījumu par darbinieku skaita samazināšanu valsts pārvaldē. Kā pirmie amatu zaudēs vairāki Valsts kancelejas Komunikāciju departamenta pārstāvji. Krieviņš norāda, ka štatu samazināšana gaidāma arī citās nodaļās, jo viņa mērķis ir izveidot mazu, bet efektīgu valsts pārvaldi.

Valsts pārvaldē maz reālā darba darītāju, pauž Krieviņš

Valsts pārvaldē maz reālā darba darītāju, pauž Krieviņš 1

Kvalitāte valsts pārvaldē pēdējo gadu laikā ir kritusies, un patlaban 13% amatu valsts pārvaldē ir novirzīti uz kontroli, kas neesot pareizi, intervijā raidījumā 900 Sekundes pauž Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.