Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Valdis Zatlers

Par Saeimas atlaišanu parakstījušies 2800 pilsoņi, nepieciešami vēl 150 000 parakstu

Par Saeimas atlaišanu parakstījušies 2800 pilsoņi, nepieciešami vēl 150 000 parakstu 4

Par vēlētāju iniciatīvu šīs Saeimas atsaukšanai nepilnu divu nedēļu laikā parakstījušies vairāk nekā 2800 pilsoņu. Lai tā tiktu iedarbināta, gan vēl tāls ceļš  ejams, jo jāsavāc vairāk nekā 150 000 parakstu. Tikmēr Saeimā notiek diskusijas, vai pašreizējo Saeimas un Valsts prezidenta atlaišanas regulējumu Satversmē nevajag uzlabot.

Foto: Ineses Galantes talanta cienītāju vidū daudz bijušo un esošo politiķu

Foto: Ineses Galantes talanta cienītāju vidū daudz bijušo un esošo politiķu

8. augustā Dzintaru koncertzālē ar krāšņu koncertu tika atklāts Ineses Galantes opermūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante. Atklāšanas koncertu apmeklēja plašs opermūzikas un Ineses Galantes talanta cienītāju loks, tostarp esošie un bijušie politiķi, mūziķi, televīzijas un radio personības.

Vīķe-Freiberga: Par Trampa paziņojumiem jāuztraucas visai pasaulei

Vīķe-Freiberga: Par Trampa paziņojumiem jāuztraucas visai pasaulei 8

ASV prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps izpelnījies asu kritiku Latvijā. Ja viņš nāktu pie varas, pamats satraukties būtu ne tikai Latvijai, bet visai pasaulei. Tā LNT ziņām atzina bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Kritisks ir arī eksprezidents Valdis Zatlers, kuru uztrauc Trampa sūtītie signāli Kremlim.

Latvijas eksprezidenti: pirmā ieiešana Rīgas pilī – kā svētbrīdis

Latvijas eksprezidenti: pirmā ieiešana Rīgas pilī – kā svētbrīdis

Pirmā ienākšana Rīgas pilī ir īpašs brīdis – to atzīst bijušie Valsts prezidenti, kuri LNT cikla Latvijas faili filmā Varas rezidence – Rīgas pils raksturo to, kāda celtnē ir aura. Savukārt Rīgas pils atjaunošanas padomes priekšsēdētājs Imants Lancmanis atklāj, ka “uzburt priekšstatu par cienījamu, eiropeisku Valsts prezidenta rezidenci” bijis visnotaļ grūts uzdevums. 

Lilita Zatlere sapņo par 65 tūkst. vērtu auto

Lilita Zatlere sapņo par 65 tūkst. vērtu auto 2

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas turīgākajiem un sabiedrībā zināmākajiem cilvēkiem bija iespēja pirmajiem novērtēt ilgi gaidīto Mercedes-Benz E-Klases auto. Izrādās, tieši 65 tūkst. vērtais modelis ir bijušā prezidenta Valda Zatlera kundzes Lilitas sapņu auto.

Diskusijas nerimst – vai Valsts prezidentam jāpaplašina pilnvaras?

Diskusijas nerimst - vai Valsts prezidentam jāpaplašina pilnvaras?

To, ko prezidents drīkst, nedrīkst un kas ir tā pienākums, jau šobrīd kodolīgi formulē 20 Satversmes panti, bet pirms pusotra gada Saeimas priekšvēlēšanu karstumā bija partijas, kas vēlētāju balsis vāca, solot paplašināt prezidenta pilnvaras. Tieši tik ilgi arī turpinās diskusija par pamatlikuma grozīšanu.

FOTO: sabiedrības krējums “šturmē” Paula jubilejas koncertu

FOTO: sabiedrības krējums "šturmē" Paula jubilejas koncertu

Otrdien, 12. janvārī, ar koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī komponists Raimonds Pauls svinēja 80 gadu jubileju. Sarīkojumā pulcējās mūzikas un modes industrijas pārstāvji, aktieri, politiķi, starp viņiem – trīs valsts prezidenti.

Vot kto ja! – Valdis Zatlers publicē savu memuāru tulkojumu krievu valodā!

Vot kto ja! - Valdis Zatlers publicē savu memuāru tulkojumu krievu valodā!

Valdis Zatlers otrdien, 22. decembrī, prezentēja savu memuāru tulkojumu krievu valodā. Interesanti, ka grāmatas versijai krievu valodā ir mainījies nosaukums. Latviešu valodā eksprezidents saviem memuāriem bija devis nosaukumu “Kas es esmu”, savukārt grāmatas krievu tulkojumu sauc “Vot kto ja!”, kas latviski nozīmē “Lūk, kas es esmu!”.

Valsts prezidents! Vai vara pilnībā jāatdod viņam? Vīķes-Freibergas, Ulmaņa un Zatlera viedoklis!

Valsts prezidents! Vai vara pilnībā jāatdod viņam? Vīķes-Freibergas, Ulmaņa un Zatlera viedoklis!

Šonedēļ atjaunota un ekspluatācijā nodota Rīgas pils – greznā un vēsturiski nozīmīgā ēka atkal varēs kļūt par Valsts prezidenta galveno mītni. Ne velti tiek uzskatīts, ka republikās Valsts prezidents veic to pašu funkciju, ko tradīcijām bagātajās Eiropas monarhijās īsteno karalis – viņš, pirmkārt, ir valsts simbols. Tomēr vai prezidenta simboliskā loma būtu jāpapildina ar plašākām pilnvarām un lielāku varu? Ko par to domā Latvijas bijušie prezidenti?

FOTO: eksprezidenti “uzsit klaču” Vējoņa inaugurācijā

FOTO: eksprezidenti "uzsit klaču" Vējoņa inaugurācijā

Šodien, nododot svinīgo zvērestu, amatā stājies jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņa inaugurācijas ceremoniju pagodināja bijušie prezidenti Andris Bērziņš, Valdis Zatlers, Vaira Vīķe-Freiberga un Guntis Ulmanis, kuri visai nepiespiestā atmosfērā uzņēma savu pēcteci.

Zatlers: Perfektā prezidenta meklēšana ir neauglīga

Zatlers: Perfektā prezidenta meklēšana ir neauglīga

Medijiem vajadzētu informēt par to, kas konkrētajā brīdī saistībā ar prezidenta vēlēšanām ir nepieciešams, jo perfektā prezidenta meklēšana ir neauglīga, diskusijā “Mediji un prezidenti – uz skatuves un aizkulisēs?” akcentēja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vai Latvijas sabiedrība ir gatava Eiropraidam? Atbild Kaktiņš, Parādnieks, Zatlers, Streips un Poiša

Skaties ekskluzīvs! Vai Latvijas sabiedrība ir gatava Eiropraidam? Atbild Kaktiņš, Parādnieks, Zatlers, Streips un Poiša 3

Aptuveni divi tūkstoši seksuālo minoritāšu pārstāvju, kas Latvijā sabraukuši no dažādām Eiropas valstīm, pulcēsies gājienā Rīgas centrā – vai Latvijas sabiedrība ir gatava 20. jūnijā gaidāmajam Eiropraidam? Vai esam pietiekami iecietīgi vai arī tomēr nebūt neesam gatavi šādam pasākumam un gaidāmi kādi nepatīkami pārsteigumi? 

Valstij visdārgāk izmaksā eksprezidentes Vīķes-Freibergas uzturēšana; tad seko Ulmanis un Zatlers

Valstij visdārgāk izmaksā eksprezidentes Vīķes-Freibergas uzturēšana; tad seko Ulmanis un Zatlers 23

Brīdī, kad prezidenta amata krēslā sēdās Andris Bērziņš, likumdošana paredzēja virkni ekstras eksprezidentiem. Bērziņš ierosināja veikt izmaiņas likumā un svītrot punktu, ka bijušais prezidents jānodrošina ar dzīvokli, tā vietā tika paaugstināts pensijas apmērs. Sākotnējo 50% vietā Bērziņš un nākamie eksprezidenti mēnesī saņems 85% no prezidenta algas.

Zatlers prognozē, ka prezidents tiks ievēlēts jau pirmajā kārtā

Zatlers prognozē, ka prezidents tiks ievēlēts jau pirmajā kārtā 1

Pēdējās divās Valsts prezidenta vēlēšanās notikumi pie parlamenta bija diezgan līdzīgi. Jaunievēlētos valsts vadītājus vairums sanākušo sagaidīja nevis ar gavilēm, bet svilpieniem un kliedzieniem. Valdis Zatlers prognozē, ka arī šoreiz tauta pie Saeimas pulcēsies, taču ar kādām emocijām sagaidīs nākamo prezidentu – tas šobrīd ir deputātu ziņā.