Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Uzturs

Eksperti iesaka: neaizliedziet bērniem Ziemassvētkos saldumus!

Eksperti iesaka: neaizliedziet bērniem Ziemassvētkos saldumus!

Tuvojoties Ziemassvētku pasākumiem bērnudārzos un skolās, aktualizējas jautājums – ko nest cienastā, lai svētku galds būtu gan svinīgs, gan veselīgs. Par gardumu izvēli bērniem stāsta pediatre Sanita Mitenberga, pavārs Normunds Baranovskis, kā arī uztura speciāliste Inga Pūce.

“Pēdējais laiks sākt!” Diētas ārste atklāj, kā līdz Ziemassvētkiem ātri un nesāpīgi nomest “riepiņu”

"Pēdējais laiks sākt!" Diētas ārste atklāj, kā līdz Ziemassvētkiem ātri un nesāpīgi nomest "riepiņu"

Līdz Ziemassvētkiem palikušas nepilnas trīs nedēļas. Priekšā ne vien gada gaidītākie svētki, bet arī grandiozas Ziemassvētku balles, kurās jāizskatās lieliski, un jā, jāielien mīļākajā svētku kleitā! Diētas ārste Lolita Neimane atklāj, vai vispār ir iespējams “nomest” liekos kilogramus ātri un nesāpīgi un kā uzlabot ārējo izskatu.

Šokējoši! Katram piektajam pirmklasniekam ir liekais svars! Ekspertes ieteikumi skolēnu uzturam ziemā

Šokējoši! Katram piektajam pirmklasniekam ir liekais svars! Ekspertes ieteikumi skolēnu uzturam ziemā

Ziemas laiks daudziem asociējas ar Ziemassvētkiem, mandarīniem un sniegu, taču šis ir arī laiks, kad mēdz pasliktināties mūsu veselība. Ar gripas vai parastās saaukstēšanas epizodēm, diemžēl, sastopas lielāka Latvijas iedzīvotāju daļa, īpaši tas skar skolas vecuma bērnus. Lai stiprinātu bērnu imunitāti, jaunās programmas “Rimi Bērniem” veselīgas ēšanas eksperte Olga Ļubina vecākiem iesaka izvērtēt savu bērnu ēdienkarti un ikdienas aktivitātes.

Zinātnieki izstrādā ēdienkarti Latvijas armijai

Zinātnieki izstrādā ēdienkarti Latvijas armijai 1

Garšīgu, veselīgu, drošu un ar garu derīguma termiņu. Mielastu ar šādu raksturojumu veido Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārtikas tehnologi. Turklāt no minētās maltītes kvalitātes ir atkarīga ne tikai pusdienotāju labsajūta, bet arī Latvijas drošība, jo tā tiek izstrādāta Nacionālo bruņoto spēku izsalkuma remdēšanai.

Sievietēm, kurām ir hormonālās sistēmas traucējumi, nepieciešams dzert pienu

Sievietēm, kurām ir hormonālās sistēmas traucējumi, nepieciešams dzert pienu

Bieži dzirdams apgalvojums, ka piens domāts tikai bērniem, lai tie augtu veseli un stipri. Savukārt pieaugušie nereti aprobežojas vien ar pienu pie kafijas, nezinot, ka produkts patiesībā ir vērtīgs jebkurā vecumā. Uztura speciāliste Inga Pūce atspēko izplatītos priekšstatus un norāda vairākus iemeslus, kādēļ cilvēkam tas nepieciešams dažādos dzīves posmos visa mūža garumā.

10 vissvarīgākie vitamīni sievietes veselībai

10 vissvarīgākie vitamīni sievietes veselībai 1

Vasaras beigas un rudens ir tieši tas laiks, kad ar pārtikas produktiem ir iespējams uzņemt visus nepieciešamos vitamīnus. Vitamīni, starp citu, ir galvenā  “smērviela”, kas nodrošina mūsu organisma darbošanos visa mūža garumā. Mums, sievietēm, taču ir īpaši svarīgi zināt, kurus vitamīnus obligāti jāiekļauj savā ēdienkartē, lai būtu veselas un skaistas.  Lūk, sieviešu vitamīnu “komplekts”. 

Uztura speciālista ieteikumi ogu lietošanai uzturā

Uztura speciālista ieteikumi ogu lietošanai uzturā

Svaigu ogu baudīšana noteikti ir viens no vasaras patīkamākajiem rituāliem. Tas ne vien sagādā baudu garšas kārpiņām, bet arī sniedz daudz vitamīnu un uzturvielu ķermenim. Tās lieliski garšo gan svaigā veidā, gan veselīgā smūtijā. Rimi gardēžu komandas uztura speciāliste Inga Pūce uzsver – vasarā ogas noteikti ir jāiekļauj ikdienas ēdienkartē, bet piedomājot, kādās kombinācijās un cik bieži tās tiek ēstas.

Cik vienkārši! Uzturs skaistai ādai

Cik vienkārši! Uzturs skaistai ādai

”Laimīgai ādai nepieciešams laimīgs cilvēks,” saka uztura speciāliste, pasniedzēja un BENU veselības un skaistuma akadēmijas lektore, speciāliste Liene Sondore. Lai gan higiēna un ādas kopšanas līdzekļi ādai var sniegt veselīgu izskatu, būtiskākās rūpes sākas ar mūsu ēdienkarti.

Eksperta viedoklis: uztura bagātinātāji izjauc cilvēka dzīvības procesus

Eksperta viedoklis: uztura bagātinātāji izjauc cilvēka dzīvības procesus

Uztura bagātinātājus lieto medicīnā, farmācijā, sportā un skaistumkopšanā, un tos daudzi pērk un lieto bez lielas apdomas, ticot reklāmas solījumiem par tūlītēju un ļoti manāmu efektu. Patiesību par maģisko karnitīnu un taurīnu, kas ir enerģijas dzērienos, par maģisko ūdeni, par aminoskābju kokteiļiem sportā, par ķīmisko pīlingu skaistumkopšanā un citām vielām, atklāj Rīgas Stradiņa universitātes lektore un ķīmiķe Irina Kazuša.

Kā mazam bērnam nodrošināt nepieciešamo vitamīnu devu – vai ar uzturu vien mūsdienās pietiek?

Kā mazam bērnam nodrošināt nepieciešamo vitamīnu devu – vai ar uzturu vien mūsdienās pietiek?

Šķiet, ka mūsdienās bērni biežāk slimo un viņiem ir vājāka imunitāte. Kā vecāki var zināt, vai bērna organismam ikdienā pietiekamā daudzumā tiek nodrošināti vitamīni, mikroelementi un minerālvielas? Vai ar ikdienas uzturu vien to uzņemšanai ir pietiekami? Uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem atbild Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu gastroenteroloģe Inita Kaže.

Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?

Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?

Organiskā pārtika lēnām pārņem ne tikai veikalu plauktus, bet arī cilvēku prātus. Bet vai tiešām, uzturā lietojot organisko pārtiku, tu nodrošinies arī ar labāku veselību?