Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Uldis Āboliņš

“Tā būs postaža biznesam” – tā par imigrācijas ierobežošanu saka Lielbritānijas uzņēmēji, kuri nodarbina austrumeiropiešus

TIKAI TE "Tā būs postaža biznesam" – tā par imigrācijas ierobežošanu saka Lielbritānijas uzņēmēji, kuri nodarbina austrumeiropiešus 4

“Tā būs postaža biznesam” – tā raidījumam “LNT Ziņu TOP10” Lielbritānijas pilsētās Bostonā un Spaldingā gadu pēc referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) par imigrācijas ierobežošanu saka Lielbritānijas uzņēmēji, kuri nodarbina austrumeiropiešus un ir spēcīgi atkarīgi no ES darbaspēka brīvās kustības.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Ar vēršanos pret imigrantiem no Austrumeiropas britu politiķi cenšas izpatikt vēlētājiem

LNT Ziņas Lielbritānijā! Ar vēršanos pret imigrantiem no Austrumeiropas britu politiķi cenšas izpatikt vēlētājiem 2

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas nozīmē atkal uzjundīt jutīgo migrācijas tematu, kur priekšplānā izvirzās imigranti no Austrumeiropas. Valdošā toriju partija priekšvēlēšanu solījumos uzsvērusi, ka no jauna iebraukušo migrantu skaitu dzīs lejā, ieviešot stingru kontroles sistēmu. No Lielbritānijas pilsētām Londonas, Regbijas un Bostonas ziņo Uldis Āboliņš.

VIDEO: Skaties šeit! LNT Ziņas pulksten 20

VIDEO: Skaties šeit! LNT Ziņas pulksten 20

Kā turpmākos četrus gadus strādās mūsu pašvaldības un vai tās strādās mūsu – iedzīvotāju – interesēs? LNT Ziņu reportieri seko līdzi vēlēšanu norisei, vēlētāju aktivitātei ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā.

FM: Priekšvēlēšanu solījumi bieži netiek izpildīti, redzot pašvaldības reālās finanses

FM: Priekšvēlēšanu solījumi bieži netiek izpildīti, redzot pašvaldības reālās finanses

Trūcīgā statusa noteikšanai kritērijs valstī ir viens, taču kāds ikmēneša ienākumu apmērs ne zemāks kā 128 eiro kvalificē cilvēku par maznodrošinātu, brīvi var izvēlēties pašvaldības. Te amplitūda līdz pat 400 eiro. Un tas nozīmē, – pašvaldības būtiski palielina cilvēku skaitu, kas saņem dažādus naudas pabalstus, materiālo palīdzību un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi līdz 90%.

Plāno ļaut cirst tievākus kokus. Eksperts: Mežu vērtība palielināsies par pusmiljardu eiro

Plāno ļaut cirst tievākus kokus. Eksperts: Mežu vērtība palielināsies par pusmiljardu eiro

Latvijā gaidāma mežu pastiprināta izciršana un draud palielināties kailcirtes, – tā satraukti brīdina Ornitoloģijas eksperti, vērtējot Zemkopības ministrijas izstrādātos priekšlikumus koku ciršanas noteikumu atvieglošanā. Dabas aktīvisti ir pārsteigti, ka Zemkopības ministrija sabiedrisko apspriešanu nav izvērsusi plaši, bet drīzāk noklusējusi, un tā beigsies jau rīt.

LNT Ziņu Top 10 Pierīgā: Ar kādiem solījumiem pirms četriem gadiem apbēra iedzīvotājus? Kas izpildīts?

LNT Ziņu Top 10 Pierīgā: Ar kādiem solījumiem pirms četriem gadiem apbēra iedzīvotājus? Kas izpildīts?

No 19 Pierīgas pašvaldībām 13 ir tik turīgas, ka maksā miljonus, lai trūcīgākajiem novadiem būtu sava iztikšana un kaut kādas attīstības iespējas. Tieši ap Rīgu dzīvo lielākā daļa Latvijas vidusslāņa, kas naudu pelna galvaspilsētā, bet nodokļus maksā novadu kasei. Un tieši tāpēc šajā medus podā ir vislielākā konkurence pašvaldību vēlēšanās! Tā kā veci un jauni politikas taisītāji kāro apsaimniekot gana biezu naudas maku, LNT Ziņu Top 10 devās skaidrot, kāda ir ikdienas dzīve galvaspilsētas kaimiņu novados?

Mežaparka estrādes pārbūve izmaksās 77 miljonus eiro. Dārgākā Dziesmu svētku biļete maksās 65 eiro

Mežaparka estrādes pārbūve izmaksās 77 miljonus eiro. Dārgākā Dziesmu svētku biļete maksās 65 eiro 1

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki tomēr nenotiks būvbedrē, kā iepriekš bažījās kultūras ministre. Mežaparka estrādes rekonstrukcija notiek plānotā darbu grafikā, kaut arī vēl martā to bija paralizējušas iepirkumu konkursa daudzās pārsūdzības. Šodien tika nosaukta arī iespaidīgā summa, cik dārgi izmaksās Mežaparka estrādes pārbūve.

“Ja kaut kas tiek slēpts, kaut kas ir netīrs!” “Saskaņa” un NSL nevēlas publiskot algas un piemaksas; ZZS maina viedokli

"Ja kaut kas tiek slēpts, kaut kas ir netīrs!" "Saskaņa" un NSL nevēlas publiskot algas un piemaksas; ZZS maina viedokli 4

Divi Saeimas politiskie spēki – partija “Saskaņa” un “No sirds Latvijai” – izpelnījušies citu Saeimas partiju un sabiedrības par atklātību “Delna” nosodījumu par vakar pieņemto lēmumu. Ar to plānots liegt sabiedrībai uzzināt valsts iestāžu amatpersonām izmaksāto mēnešalgu pēc vārda un uzvārda. Tāpat kritiku izpelnījās arī Zaļo un zemnieku savienība, taču vēlāk viņi viedokli mainīja.

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām 9

Ārzemēs dzīvojošie Latvijas pilsoņi pauž vilšanos, ka viņiem nebūs iespējams piedalīties savas Latvijā esošās pašvaldības nākotnes noteikšanā. Pretstatā Saeimas vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanās diasporai nav nodrošināta nekāda iespēja balsot. Taču emigranti uzskata – bieži viesojoties savās pašvaldībās un uzturot saikni ar tur palikušajiem radiniekiem, viņiem ir vīzija, kā vēlētos redzēt sava novada attīstību.